Škoda detailně ukázala, jak vyrábí nový Superb. Takový pohled se často nenaskytne

Škoda výrobí v Kvasinách až 1200 nových vozů týdně. Ukazuje tak digitalizaci produkce v praxi.

Škoda Auto nechává nahlédnout do své továrny na výrobu automobilů v Kvasinách prostřednictvím dvou nových videí, která vám ukážou velkou část procesu výrobu automobilů. Na tomto místě vznikají modely Kodiaq, Karoq a Superb včetně plug-in hybridní verze iV. Poslední zmíněný se už zde od své příští generace vyrábět nebude.

Škoda sází na sluneční energii. Poblíž Mladé Boleslavi rozjela novou solární elektrárnu

Škoda sází na sluneční energii. Poblíž Mladé Boleslavi rozjela novou solární elektrárnu

Obě videa zachycují v podstatě to samé, ovšem to druhé je o něco detailnější. Začíná se ve svařovně, kde se denně sestaví až 1500 karoserií. Velkou část svářečských prací zde mají na starosti roboti, kterých je 893. Přes krátký pohled do lakovny se pak podíváte i na samotné montážní linky.

Škoda Enyaq iV se už oficiálně vyrábí. Na lince není sama, hlídá ji i termokamera

Škoda Enyaq iV se už oficiálně vyrábí. Na lince není sama, hlídá ji i termokamera

Na nich se vyrobí přes 50 automobilů za hodinu, za den (vyrábí se šest dnů v týdnu) to tedy dělá přibližně 1200 nových vozů. Na výrobní lince si můžete všimnout systému dProdukce, za který Škoda dostala v roce 2019 ocenění Automotive Lean Production Award v kategorii Special Award – Smart Digital Application.

Jak dnes vznikají a co ukrývají moderní sedadla? Škoda odhalila detaily z vývoje

Jak dnes vznikají a co ukrývají moderní sedadla? Škoda odhalila detaily z vývoje

Ve zkratce se jedná o součást jednoho velkého projektu kompletní digitalizace výroby automobilů v této české automobilce. Informační technologie zde pracovníkům šetří čas, zamezuje chybám a umožňuje rychlejší přístup k dokumentacím, příručkám a pracovním pokynům.

Škoda Superb

Škoda Superb je vlajkovou lodí značky Škoda. Na prodloužené koncernové platformě nabízí bezkonkurečně nejlepší prostor pro nohy ve střední třídě a boduje i systémem Twindoor.

Facelift 2019 • Hybridní plug-in • První jízda Superb Scout • Ceník a výbava • Test Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 • Škoda Superb iV vs. VW Passat GTE

TEST VW Arteon Shooting Brake 2.0 TDI DSG R-Line: Styl a komfort především

VW Arteon SB 2.0 TDI/147 kW

Že model Arteon dorazí také v provedení kombi, Volkswagen oficiálně potvrdil až loni v červnu. Shooting Brake působí takřka dokonale, ale je takový i ve skutečnosti?

17.  1.  2021 | Jan Mička | 52 příspěvků
TEST Subaru BRZ Final Edition: Devět let nás učilo tlačit na pilu. Teď už naposledy

Subaru BRZ Final Edition

Subaru již devátým rokem připomíná, že teď je ten správný čas na pořízení řidičského kupé za hodně dobré peníze. Kdo i letos zaváhá, nejspíš bude mít na nějakou dobu smůlu.

13.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 32 příspěvků
TEST Audi e-tron 55 quattro Sportback: Tichý a hodně nápadný žrout elektřiny

Audi e-tron 55 quattro SB

Audi e-tron jsme tu měli už předloni. Tenkrát jsme s ním vyrazili do Rakouska a zažili pár neočekávaných dobrodružství. Dnes tu máme elegantnější verzi Sportback. Do žádných akcích se ale nehrneme, mrkneme na jeho schopnosti hezky v domácích podmínkách.

10.  1.  2021 | Vladimír Kadera | 118 příspěvků