Roušky a dezinfekční přestávky. Podívejte se do závodů Škody během nutných opatření

Po obnově výroby na konci dubna nám Škoda ukazuje realizaci některých ochranných opatření, která v závodech panují.

Opatření snižující riziko šíření nákazy koronavirem zavedla ve svých závodech od 27. dubna také Škoda. Po obnově výroby už přitom od 11. května v závodech Mladé Boleslavi a v Kvasinách probíhá také výroba vozů na noční směně. Automobilka tak nyní ukazuje, jak produkce v rouškách a s přestávkami na dezinfekci prostředí probíhá.

Všechna opatření, kterých je více než 80, spadají pod zavedené koncepty „Safe Production“ a „Safe Office“, přičemž došlo i na změny v organizaci jednotlivých provozů. Značka tak chce aktivně a účinně bránit šíření nákazy COVID-19 na pracovištích a maximálně chránit zdraví svých zaměstnanců. Více se o nově zavedených pravidlech Škoda rozpovídala už dříve.

Nová Škoda Kamiq Scoutline do detailu: V nabídce značky má zajímavé prvenství

Nová Škoda Kamiq Scoutline do detailu: V nabídce značky má zajímavé prvenství

Ve Kvasinách přitom Škoda začíná postupně testovat na koronavirus přibližně 2300 Poláků, kteří do závodu dojíždějí za prací. Odběry vzorků a testování chce automobilka stihnout do konce května, aby polští zaměstnanci mohli od 1. června opět nastoupit do práce.

Vzorky se budou polským pendlerům odebírat ve stanu na nádvoří bývalých kasáren v Rychnově nad Kněžnou, kam zaměstnanci Škody přijedou v autech. Prvotní testování a následné opakování testu každých 30 dní bude pro polské zaměstnance podmínkou k práci v ČR. Celkem pracuje v závodě v Kvasinách asi 9000 lidí včetně pendlerů.

První jízda s novým Seatem Leon 1.5 TSI: Tak dobrý, že vás dostane na kolena

Seat Leon 1.5 TSI ACT 110 kW

První dostaveníčko s novou generací Seatu Leon považujme za hodně letmé seznámení. Vyzkoušeli jsme benzinovou patnáctistovku s manuálem, největší radost nám však dělal podvozek.

včera | Jan Mička | 33 příspěvků
Minitest Hyundai Kona Hybrid Premium: Příští zastávka Spořilov?

Hyundai Kona Hybrid Premium

Hyundai má talent snad na všechno. Umí rodinná, sportovní i užitková auta. Jak se mu ale povedl hybridní crossover?

24.  5.  2020 | Vladimír Kadera | 75 příspěvků
Minitest Volkswagen up! GTI (85 kW): Meziměstská střela i obětní beránek

Volkswagen up! GTI

Utratit více než 400.000 Kč za městské auto se spalovacím motorem může kdekomu připadat jako holý nesmysl. Všechno ale začne dávat smysl, když vezmete v úvahu tři magická písmena na jeho zádi a pořádně se projedete.

21.  5.  2020 | Jan Mička | 13 příspěvků