Škoda Auto jedničkou v zemích střední a východní Evropy

Posílení tržního podílu v regionu, vedoucí pozice na trzích v CZ, SK, PL, BG a BIH, historicky rekordní prodej v Maďarsku a dalších zemích.

V roce 2005 dokázala Škoda Auto posílit svůj tržní podíl v regionu střední Evropy  (CZ, SK, PL, H, SLO a HR) z 17,8% na 18,6%. Podíl na tomto výsledku měl zejména nárůst počtu prodaných vozů Škoda v České republice (+5%), Maďarsku (+4,5%), Slovinsku (+16,4%) a Chorvatsku (+1%).

 

Škoda Auto je lídrem trhu v České republice, na Slovensku, v Polsku, Bulharsku a Bosně a Hercegovině. V Polsku se je toto prvenství navíc první v historii značky.

 

Během úspěšného roku 2005 Škoda Auto dosáhla historicky nejlepší výsledek prodeje v Maďarsku, Rumunsku, na Ukrajině, v Srbsku, Bulharsku a Moldávii. Rovněž v pobaltských zemích – Litvě, Lotyšsku a Estonsku se vozy Škoda těšily mimořádnému zájmu zákazníků a Škoda Auto zde taktéž dosáhla nový rekord prodeje.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků