Škoda Auto jedničkou v zemích střední a východní Evropy

Posílení tržního podílu v regionu, vedoucí pozice na trzích v CZ, SK, PL, BG a BIH, historicky rekordní prodej v Maďarsku a dalších zemích.

V roce 2005 dokázala Škoda Auto posílit svůj tržní podíl v regionu střední Evropy  (CZ, SK, PL, H, SLO a HR) z 17,8% na 18,6%. Podíl na tomto výsledku měl zejména nárůst počtu prodaných vozů Škoda v České republice (+5%), Maďarsku (+4,5%), Slovinsku (+16,4%) a Chorvatsku (+1%).

 

Škoda Auto je lídrem trhu v České republice, na Slovensku, v Polsku, Bulharsku a Bosně a Hercegovině. V Polsku se je toto prvenství navíc první v historii značky.

 

Během úspěšného roku 2005 Škoda Auto dosáhla historicky nejlepší výsledek prodeje v Maďarsku, Rumunsku, na Ukrajině, v Srbsku, Bulharsku a Moldávii. Rovněž v pobaltských zemích – Litvě, Lotyšsku a Estonsku se vozy Škoda těšily mimořádnému zájmu zákazníků a Škoda Auto zde taktéž dosáhla nový rekord prodeje.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků