Škoda Auto je mezi nejlepšími v průzkumu spokojenosti zákazníků

Řidiči vozů Škoda patří podle průzkumu mezi nejspokojenější z majitelů automobilů všech značek ve Velké Británii. V průzkumu spokojenosti zákazníků J.D. Power ve Velké Británii obsadila Škoda Auto druhý rok po sobě celkové druhé místo.

Na prvním místě se s těsným rozdílem jediného bodu umístila značka Lexus. Letošek je navíc již desátý rok v řadě, kdy se Škoda udržela mezi všemi výrobci v první pětici.

Mezi všemi hodnocenými modely automobilů se vozy Škoda Fabia a Octavia dělí o celkové čtvrté místo. Škoda, jako jediná značka, má tak v první pětici hned dva modely. Model Octavia byl rovněž druhý rok za sebou nejlépe hodnocen v kategorii rodinných automobilů.

Škoda Auto byla nejlépe ze všech automobilek hodnocena v části průzkumu označené „náklady na provoz“. Dále skončila Škoda Auto celkově třetí ve „spokojenosti se servisem“ a čtvrtá v „kvalitě a spolehlivosti“. Podle výsledku ankety by „98 procent majitelů škodovek své auto doporučilo známému a 94 procent by si škodovku koupilo znovu“. Ve srovnání s výsledky průzkumu za loňský rok se hodnocení Škody v každé posuzované oblasti zlepšilo. Umístění Škody Auto na špici tabulky je o to cennější, že je výsledkem hodnocení přímých uživatelů vozů na jednom z nejnáročnějších evropských automobilových trhů – ve Velké Británii. 

Minitest Nissan Qashqai 1,6 DIG-T: Po faceliftu s hezčí tváří

Nissan Qashqai DIG-T 160 (minitest)

Co nabízí populární crossover po faceliftu a jaká je kombinace vbrcholné benzinové motorizace s manuální převodovkou a pohonem předních kol.

16.  12.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků