Škoda Auto je mezi nejlepšími v průzkumu spokojenosti zákazníků

Řidiči vozů Škoda patří podle průzkumu mezi nejspokojenější z majitelů automobilů všech značek ve Velké Británii. V průzkumu spokojenosti zákazníků J.D. Power ve Velké Británii obsadila Škoda Auto druhý rok po sobě celkové druhé místo.

Na prvním místě se s těsným rozdílem jediného bodu umístila značka Lexus. Letošek je navíc již desátý rok v řadě, kdy se Škoda udržela mezi všemi výrobci v první pětici.

Mezi všemi hodnocenými modely automobilů se vozy Škoda Fabia a Octavia dělí o celkové čtvrté místo. Škoda, jako jediná značka, má tak v první pětici hned dva modely. Model Octavia byl rovněž druhý rok za sebou nejlépe hodnocen v kategorii rodinných automobilů.

Škoda Auto byla nejlépe ze všech automobilek hodnocena v části průzkumu označené „náklady na provoz“. Dále skončila Škoda Auto celkově třetí ve „spokojenosti se servisem“ a čtvrtá v „kvalitě a spolehlivosti“. Podle výsledku ankety by „98 procent majitelů škodovek své auto doporučilo známému a 94 procent by si škodovku koupilo znovu“. Ve srovnání s výsledky průzkumu za loňský rok se hodnocení Škody v každé posuzované oblasti zlepšilo. Umístění Škody Auto na špici tabulky je o to cennější, že je výsledkem hodnocení přímých uživatelů vozů na jednom z nejnáročnějších evropských automobilových trhů – ve Velké Británii. 

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků