Sitara City Cart: první pakistánské auto je na světě

Asijský autovýrobce, firma Hahib, přichází s prvním modelem s označením Sitara City Cart. Celé auto je vyrobeno v Pákistánu a tamní lidé jsou na to patřičně hrdí.

Kompaktní vozítko má rozměry: 2 800 x 1 325 x 1 820 mm a rozvor náprav 1 710 mm, celé váží pouhých 350 kg. Za řidičem je pevný ochranný oblouk, na který se dá připevnit plátěná rovná střecha. pro ochranu posádky jsou tu bezpečnostní pásy. Airbag, deformační zóny nebo ABS byste hledali marně.

Pod kapotou je ukryt jednoválcový čtyřdobý motor s obsahem 170 ccm, který vozítku dovolí maximální rychlost 60 km/h. O přenos výkonu malého motoru na zadní kola se stará čtyřstupňová manuální převodovka. Dojezdový rádius s desetilitrovou nádrží a udávanou spotřebou 4 l/100 km by měl být 250 km.

Sitara má v základu kola o rozměru 55/95 R17, dvanáctivoltovou baterii, rezervní kolo, ruční brzdu, zpětná zrcátka, bezpečnostní pásy a hlavici řadící páky ze dřeva. Výhodou jistě je, že zadní sedačka je odmontovatená a ze čtyřmístného kabria máte praktický pick-up.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků