Singer zřejmě inspiroval Porsche. Staví prý auto, jaké svět ještě neviděl

Svou vlastní dodatečně upravenou starou devětsetjedenáctku už bude mít i samotné Porsche. Němci během pár týdnů představí unikát postavený na základech modelu 993.

Nakai-San a jeho Rauh Welt Begriff, Magnus Walker či momentálně asi neobdivovanější Singer Vehicle Design bývalého amerického hudebníka Roba Dickinsona jsou asi tím hlavním důvodem, proč neustále stoupá obliba upravovaných starých Porsche a obecně i zájem o veterány či youngtimery této značky.

Nejnovější Porsche 911 od Singeru je automobilový šperk za 40 milionů

Nejnovější Porsche 911 od Singeru je automobilový šperk za 40 milionů

Zatímco někdo považuje přestavěné staré stroje za vkusná díla hodná pozornosti, jiní nemůžou těmto úpravcům přijít na jméno, protože podle nich ničí původní originály. Ať už ale stojíte na jakékoli straně, předpokládáme, že jste si nemohli nevšimnout jeden zajímavý fakt. Továrna se k těmto automobilům (až na výjimky) prakticky nevyjadřuje.

Pokud jste si mysleli, že se Porsche od tohoto způsobu renovace svých aut distancuje, viděli jsme to stejně, jak se ale zdá, tato módní vlna zasáhla i přímo automobilku. A důkazem je i připravovaný vůz, který Němci odhalili v první videoupoutávce.

Projděte si skvosty muzea Porsche. Od Růžové svině po boxer s 1200 koni

Projděte si skvosty muzea Porsche. Od Růžové svině po boxer s 1200 koni

Hotový projekt má být představen 24. srpna, zatímco veřejná světová premiéra novinky založené na klasickém Porsche 911 proběhne 27. září na závodním okruhu Laguna Seca v rámci šestého ročníku akce Porsche Rennsport Reunion. A co návštěvníci uvidí?

Popravdě, zatím z toho moc moudří nejsme. Automobil vzniká jako Projekt Gold a kromě jiného je též další připomínkou 70. výročí vzniku značky. Porsche v popisu říká, že jde o auto, které jsme dosud nikdy neviděli, není to ale tak docela pravda. Pokud můžeme soudit z kratičkého snímku, máme před sebou karoserii z typové řady 993, dost možná verzi Turbo S.

Výsledek práce Singeru a Williamsu: Klasické Porsche s výkonem 500 koní

Výsledek práce Singeru a Williamsu: Klasické Porsche s výkonem 500 koní

Co z toho ve výsledku vznikne, budeme vědět až za pár týdnů, každopádně předpokládáme, že chce Porsche tímto ukázat jednu věc. Že umí skvosty, jsou i stroje Singer, navrhnout a postavit i ve své vlastní režii.

TEST Lexus UX 250h F Sport Top: Pro nejdůležitější lidi na světě

Lexus UX 250h F Sport Top

O tom, že Lexus navrhuje a vyrábí opravdu krásná auta, není pochyb. A já se k řízení jednoho takového krasavce dostala. Nový Lexus UX 250h je první auto s hybridním pohonem, které jsem měla možnost vyzkoušet, a byla jsem z něj nadšená. Samozřejmě hlavně z holčičího pohledu, jak jinak.

22.  5.  2019 | AutoRevue.cz | 49 příspěvků
Minitest Lexus LS 500 AWD: Pro ty, kteří vědí, co chtějí

Lexus LS 500 AWD (minitest)

Vrchol motorové nabídky vlajkové lodi Lexusu se musí spokojit s šesti válci. Bude mu to stačit?

19.  5.  2019 | Vladimír Kadera | 20 příspěvků
Řídili jsme nový Ford Ranger Raptor: Je perfektní! To nejdůležitější však schází

Ford Ranger Raptor (první svezení)

Ford Ranger Raptor dokazuje, že práce může být i zábava. Umí dřít, vypadá u toho skvěle a těžkým terénem jezdí jako pánbůh.

17.  5.  2019 | Jiří Baborský | 22 příspěvků