Singer zřejmě inspiroval Porsche. Staví prý auto, jaké svět ještě neviděl

Svou vlastní dodatečně upravenou starou devětsetjedenáctku už bude mít i samotné Porsche. Němci během pár týdnů představí unikát postavený na základech modelu 993.

Nakai-San a jeho Rauh Welt Begriff, Magnus Walker či momentálně asi neobdivovanější Singer Vehicle Design bývalého amerického hudebníka Roba Dickinsona jsou asi tím hlavním důvodem, proč neustále stoupá obliba upravovaných starých Porsche a obecně i zájem o veterány či youngtimery této značky.

Nejnovější Porsche 911 od Singeru je automobilový šperk za 40 milionů

Nejnovější Porsche 911 od Singeru je automobilový šperk za 40 milionů

Zatímco někdo považuje přestavěné staré stroje za vkusná díla hodná pozornosti, jiní nemůžou těmto úpravcům přijít na jméno, protože podle nich ničí původní originály. Ať už ale stojíte na jakékoli straně, předpokládáme, že jste si nemohli nevšimnout jeden zajímavý fakt. Továrna se k těmto automobilům (až na výjimky) prakticky nevyjadřuje.

Pokud jste si mysleli, že se Porsche od tohoto způsobu renovace svých aut distancuje, viděli jsme to stejně, jak se ale zdá, tato módní vlna zasáhla i přímo automobilku. A důkazem je i připravovaný vůz, který Němci odhalili v první videoupoutávce.

Projděte si skvosty muzea Porsche. Od Růžové svině po boxer s 1200 koni

Projděte si skvosty muzea Porsche. Od Růžové svině po boxer s 1200 koni

Hotový projekt má být představen 24. srpna, zatímco veřejná světová premiéra novinky založené na klasickém Porsche 911 proběhne 27. září na závodním okruhu Laguna Seca v rámci šestého ročníku akce Porsche Rennsport Reunion. A co návštěvníci uvidí?

Popravdě, zatím z toho moc moudří nejsme. Automobil vzniká jako Projekt Gold a kromě jiného je též další připomínkou 70. výročí vzniku značky. Porsche v popisu říká, že jde o auto, které jsme dosud nikdy neviděli, není to ale tak docela pravda. Pokud můžeme soudit z kratičkého snímku, máme před sebou karoserii z typové řady 993, dost možná verzi Turbo S.

Výsledek práce Singeru a Williamsu: Klasické Porsche s výkonem 500 koní

Výsledek práce Singeru a Williamsu: Klasické Porsche s výkonem 500 koní

Co z toho ve výsledku vznikne, budeme vědět až za pár týdnů, každopádně předpokládáme, že chce Porsche tímto ukázat jednu věc. Že umí skvosty, jsou i stroje Singer, navrhnout a postavit i ve své vlastní režii.

Minitest Fiat Tipo kombi 1.6 Multijet DDCT: Přepísknutý budget

Fiat Tipo kombi 1.6 Multijet DDCT (minitest)

Pokud potřebujete levný kombík, důvod vynechat z výběru Tipo vážně nemáte. Fiat ho prodává za slušné peníze. Co když ale chcete diesel, automat a lepší výbavu? Bude Ital pořád ještě takové terno?

dnes | Miro Mihálik | 20 příspěvků
TEST BMW M5: Supersport ve smokingu. Může tohle fungovat?

BMW M5

Ano, nová M5 je čtyřkolka, s přepňovaným motorem a masážními sedačkami. Je nejtěžší a nejvýkonnější z modelů M. A takové parametry já osobně neupřednostňuji. Jenže nic není tak, jak se zdá.

18.  10.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
Minitest Kia Stinger 2.2 CRDi GT Line: Potěšení s vůní nafty

Kia Stinger 2.2 CRDi GT Line (minitest)

Z nafty se stalo politické téma a zdá se, že její dny jsou sečteny. To je ideální moment dát si špetku nekorektnosti v podobě úsporného dieselu, který navíc hrabe těmi správnými koly a… je z Koreje.

16.  10.  2018 | Miro Mihálik | 28 příspěvků