Šimonovský zakročí proti neprůjezdnosti dálnice D1

Ministr dopravy Milan Šimonovský na tiskové konferenci představil svoji vizi vylepšení průjezdnosti dálnice D1. Plánuje upravit středové pásy tak, aby bylo možné v případě nehody převést dopravu do protisměru a tím zajistit průjezdnost. V současné době jsou v případě vážných nehod - které se na D1 neustále množí a jsou na každodenním pořádku - řidiči nuceni čekat v dlouhých kolonách. Již nyní bylo vytipováno celkem 18 míst, kde by k úpravám mohlo dojít. Změny se také dotknou 30 odpočívadel, které nemají bezpečné výjezdy zpět na dálnici. V úseku Kývalka – Holubice se pak připravuje rozšíření dálnice D1 na šestipruhové uspořádání.

Na dálnici by se navíc měl zvýšit počet hlídkujících policistů a rozšířit se počet úseků, kde je zakázáno předjíždění kamionů (nyní jen na šesti místech). Ministerstvo dopravy chce také pomocí informačních kampaní naučit řidiče dodržovat zip a bezpečnou vzdálenost.

Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

včera | Miro Mihálik | 38 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků