Šimonovský zakročí proti neprůjezdnosti dálnice D1

Ministr dopravy Milan Šimonovský na tiskové konferenci představil svoji vizi vylepšení průjezdnosti dálnice D1. Plánuje upravit středové pásy tak, aby bylo možné v případě nehody převést dopravu do protisměru a tím zajistit průjezdnost. V současné době jsou v případě vážných nehod - které se na D1 neustále množí a jsou na každodenním pořádku - řidiči nuceni čekat v dlouhých kolonách. Již nyní bylo vytipováno celkem 18 míst, kde by k úpravám mohlo dojít. Změny se také dotknou 30 odpočívadel, které nemají bezpečné výjezdy zpět na dálnici. V úseku Kývalka – Holubice se pak připravuje rozšíření dálnice D1 na šestipruhové uspořádání.

Na dálnici by se navíc měl zvýšit počet hlídkujících policistů a rozšířit se počet úseků, kde je zakázáno předjíždění kamionů (nyní jen na šesti místech). Ministerstvo dopravy chce také pomocí informačních kampaní naučit řidiče dodržovat zip a bezpečnou vzdálenost.

Minitest Subaru Forester 2.0i-L: Vylepšený kmet dostal dvě oči navíc

Subaru Forester 2.0iL (minitest)

Forester chce v letošním roce k poctivému podvozku nabídnout i porci aktivní bezpečnosti. Přesvědčí matador kategorie i ty "bezpečně smýšlející"?

16.  1.  2018 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Minitest Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC: Jsou vylepšení znát?

Mitsubishi ASX 1,6 MIVEC (minitest )

Mitsubishi ASX se v provedení modelového roku 2018 nezměnilo po technické stránce, zapracovalo ale na designu.

13.  1.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
TEST Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD: Díky, Alberte!

Kia Stinger GT 3.3 T-GDI AWD

Trvalo více než pět let, než Kia přetavila fantastický koncept GT v produkční auto. Najala na to ty správné lidi a výsledkem je gran turismo, který nemá v historii značky obdoby.

11.  1.  2018 | Jan Mička | 114 příspěvků