Šimonovský zakročí proti neprůjezdnosti dálnice D1

Ministr dopravy Milan Šimonovský na tiskové konferenci představil svoji vizi vylepšení průjezdnosti dálnice D1. Plánuje upravit středové pásy tak, aby bylo možné v případě nehody převést dopravu do protisměru a tím zajistit průjezdnost. V současné době jsou v případě vážných nehod - které se na D1 neustále množí a jsou na každodenním pořádku - řidiči nuceni čekat v dlouhých kolonách. Již nyní bylo vytipováno celkem 18 míst, kde by k úpravám mohlo dojít. Změny se také dotknou 30 odpočívadel, které nemají bezpečné výjezdy zpět na dálnici. V úseku Kývalka – Holubice se pak připravuje rozšíření dálnice D1 na šestipruhové uspořádání.

Na dálnici by se navíc měl zvýšit počet hlídkujících policistů a rozšířit se počet úseků, kde je zakázáno předjíždění kamionů (nyní jen na šesti místech). Ministerstvo dopravy chce také pomocí informačních kampaní naučit řidiče dodržovat zip a bezpečnou vzdálenost.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků