Šimonovský zakročí proti neprůjezdnosti dálnice D1

Ministr dopravy Milan Šimonovský na tiskové konferenci představil svoji vizi vylepšení průjezdnosti dálnice D1. Plánuje upravit středové pásy tak, aby bylo možné v případě nehody převést dopravu do protisměru a tím zajistit průjezdnost. V současné době jsou v případě vážných nehod - které se na D1 neustále množí a jsou na každodenním pořádku - řidiči nuceni čekat v dlouhých kolonách. Již nyní bylo vytipováno celkem 18 míst, kde by k úpravám mohlo dojít. Změny se také dotknou 30 odpočívadel, které nemají bezpečné výjezdy zpět na dálnici. V úseku Kývalka – Holubice se pak připravuje rozšíření dálnice D1 na šestipruhové uspořádání.

Na dálnici by se navíc měl zvýšit počet hlídkujících policistů a rozšířit se počet úseků, kde je zakázáno předjíždění kamionů (nyní jen na šesti místech). Ministerstvo dopravy chce také pomocí informačních kampaní naučit řidiče dodržovat zip a bezpečnou vzdálenost.

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

21.  10.  2017 | David Rusol | 3 příspěvky
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků