Šimonovský: Češi platí příliš nízké pokuty

Ministr dopravy Šimonovský chce příští týden předstoupit před sněmovnu s upraveným zákonem, který by zavedl bodový systém. Chce argumentovat tím, že Češi platí jedny z nejnižších pokut v Evropě. Např. za překročení rychlosti je to průměrně jen okolo 390 Kč, zatímco např. ve Finsku se platí cca 14 500 korun. Návrh byl oproti původnímu znění (starší článek) podstatně zmírněn, resp. byly zmírněny bodové represe za jednotlivé přestupky.

Kromě toho nový zákon počítá s tím, že pokud policii neoznámíte, kdo řídil vůz v době spáchání přestupku, budete muset pokutu zaplatit sami. V řadě zemí EU to tak funguje (Irsko, Itálie, Francie...); v Německu sice řidiče identifikovat nemusíte, nicméně pokud to odmítnete několikrát po sobě, může policie nařídit používání knihy jízd. Novelu zákona už sněmovna několikrát zamítla, tak uvidíme, jak to dopadne nyní.

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků