Šimonovský: Češi platí příliš nízké pokuty

Ministr dopravy Šimonovský chce příští týden předstoupit před sněmovnu s upraveným zákonem, který by zavedl bodový systém. Chce argumentovat tím, že Češi platí jedny z nejnižších pokut v Evropě. Např. za překročení rychlosti je to průměrně jen okolo 390 Kč, zatímco např. ve Finsku se platí cca 14 500 korun. Návrh byl oproti původnímu znění (starší článek) podstatně zmírněn, resp. byly zmírněny bodové represe za jednotlivé přestupky.

Kromě toho nový zákon počítá s tím, že pokud policii neoznámíte, kdo řídil vůz v době spáchání přestupku, budete muset pokutu zaplatit sami. V řadě zemí EU to tak funguje (Irsko, Itálie, Francie...); v Německu sice řidiče identifikovat nemusíte, nicméně pokud to odmítnete několikrát po sobě, může policie nařídit používání knihy jízd. Novelu zákona už sněmovna několikrát zamítla, tak uvidíme, jak to dopadne nyní.

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků