Silnice namrzají, množí se nehody

O tom, že dnes budou kvůli dešťovým a sněhovým přeháňkám a teplotám lehce pod nulou namrzat vozovky, varovali meteorologové už včera. Někteří řidiči však zdviženého varovného prstu nedbali, a tak se na mnoha místech republiky stalo několik dopravních nehod, nejhorší pak na dálnici D1. Asi nejkritičtější situace byla na 91. kilometru ve směru na Brno, kde byli policisté nuceni dálnici uzavřít. Další nehody se staly na 71. a 84. kilometru ve směru na Prahu a na 10. kilometru ve směru na Brno, kde se srazilo šest automobilů.

Přeháňky mají pokračovat na celém území republiky po celý den, je proto dobré dát si pozor; v horských oblastech mohou vznikat také sněhové jazyky. V pořadu Dobré ráno na ČT1 moderátor radil řidičům, kteří nemusí nutně vyjíždět autem, ať raději zůstanou doma.

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků