Znáte Porsche 928 Koenig? Míří do aukce, nevyjde ani moc draho

Jedna pneumatika na zadní kolo vyjde zhruba na patnáct tisíc. I tak je ale budete chtít pálit.

Moc často do tuningových záležitostí nezabrušujeme, ale tohle stojí za to. Německá dílna Koenig Specials, založená automobilovým závodníkem Willem Königem, vznikla v roce 1977. V 80. a 90. letech minulého století pak přinášela divoké úpravy evropských exotických vozů, kde platilo, že co vůz, to unikát.

Poláci postavili kladivo na Urus. Výsledek rozhodně není pro slabochy

Poláci postavili kladivo na Urus. Výsledek rozhodně není pro slabochy

V Koenig Specials se nebáli zasadit do Ferrari Testarossa dvě turba a pod názvem Koenig Competition jej pak poslat do světa jako unikátního jednorožce. Stejně tak, jako Ferrari F50 s výkonem 850 koní. Korunu tomu nasadili s úpravou závodního speciálu Porsche 962, který se pak pod názvem Koenig C62 prodával jako první závodní auto skupiny C, schválené pro běžný provoz.

Jeden z jejich výtvorů právě míří do aukce. Jedná se o Porsche 928 Koenig a je to pěkný dravec. Stačí se podívat na šíleně rozšířenou karoserii nebo postranní nasávací otvory. Jak typické pro tehdejší dobu, že? Opomenout pak také nemůžeme ani zadní pneumatiky s rozměrem 345/35 R15.

Nová Toyota Supra se ukázala v továrním tuningu. Jde hlavně o aerodynamiku

Nová Toyota Supra se ukázala v továrním tuningu. Jde hlavně o aerodynamiku

Vůz patřil jistému majiteli z Bahrajnu a na počítadle ujetých kilometrů je číslo 17.118. Porsche navíc prošlo nedávnou kompletní renovací v hodnotě 14.000 eur. Na motor by podle všeho nemělo být od úpravce sáhnuto. Vůz je vybaven příplatkovou automatickou převodovkou, rádiem Pioneer nebo mobilním telefonem. Dražba proběhne na aukci RM Sotheby´s v Essenu 12. dubna. Očekává se, že kladívko udeří někde mezi částkou 50 až 60 tisíc eur.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků