Znáte Porsche 928 Koenig? Míří do aukce, nevyjde ani moc draho

Jedna pneumatika na zadní kolo vyjde zhruba na patnáct tisíc. I tak je ale budete chtít pálit.

Moc často do tuningových záležitostí nezabrušujeme, ale tohle stojí za to. Německá dílna Koenig Specials, založená automobilovým závodníkem Willem Königem, vznikla v roce 1977. V 80. a 90. letech minulého století pak přinášela divoké úpravy evropských exotických vozů, kde platilo, že co vůz, to unikát.

Poláci postavili kladivo na Urus. Výsledek rozhodně není pro slabochy

V Koenig Specials se nebáli zasadit do Ferrari Testarossa dvě turba a pod názvem Koenig Competition jej pak poslat do světa jako unikátního jednorožce. Stejně tak, jako Ferrari F50 s výkonem 850 koní. Korunu tomu nasadili s úpravou závodního speciálu Porsche 962, který se pak pod názvem Koenig C62 prodával jako první závodní auto skupiny C, schválené pro běžný provoz.

Jeden z jejich výtvorů právě míří do aukce. Jedná se o Porsche 928 Koenig a je to pěkný dravec. Stačí se podívat na šíleně rozšířenou karoserii nebo postranní nasávací otvory. Jak typické pro tehdejší dobu, že? Opomenout pak také nemůžeme ani zadní pneumatiky s rozměrem 345/35 R15.

Nová Toyota Supra se ukázala v továrním tuningu. Jde hlavně o aerodynamiku

Vůz patřil jistému majiteli z Bahrajnu a na počítadle ujetých kilometrů je číslo 17.118. Porsche navíc prošlo nedávnou kompletní renovací v hodnotě 14.000 eur. Na motor by podle všeho nemělo být od úpravce sáhnuto. Vůz je vybaven příplatkovou automatickou převodovkou, rádiem Pioneer nebo mobilním telefonem. Dražba proběhne na aukci RM Sotheby´s v Essenu 12. dubna. Očekává se, že kladívko udeří někde mezi částkou 50 až 60 tisíc eur.

TEST BMW M2 Competition M-DCT: Jednoduše to nejlepší

BMW M2 Competition M-DCT

S německými výkonovými válkami podpořenými opulentním luxusem a bezpečností se ze scény potichu vypařil důraz kladený na tu nejdůležitější esenci sportovních aut – lehkost. M2 Competition tento trend vysloveně neboří, protože je ale u BMW nejmenší, na odkaz staré školy úplně nezapomněla.

včera | Miro Mihálik
TEST Peugeot 508 SW GT 2.0 BlueHDi EAT8: Cena za design

Peugeot 508 SW GT 2.0 HDi EAT8

Kombi varianta nové 508 je pohledný a jemně avantgardní vůz, však také po zásluze získal letos ocenění Red Dot Design Award. Není to ale jediná jeho cena za design. Cenu za design totiž zaplatí i zákazníci. Jak fakticky, tak především v přeneseném významu.

13.  10.  2019 | Petr Schnagl | 105 příspěvků
Minitest Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid: Víme, že má duši!

Toyota Corolla HB 1.8 Hybrid

Nová Corolla je pohled na segment C po Japonsku. Mazdě to vyšlo, Toyota má v rukávu hybridní trumfy.

10.  10.  2019 | Vladimír Kadera | 70 příspěvků