Znáte Porsche 928 Koenig? Míří do aukce, nevyjde ani moc draho

Jedna pneumatika na zadní kolo vyjde zhruba na patnáct tisíc. I tak je ale budete chtít pálit.

Moc často do tuningových záležitostí nezabrušujeme, ale tohle stojí za to. Německá dílna Koenig Specials, založená automobilovým závodníkem Willem Königem, vznikla v roce 1977. V 80. a 90. letech minulého století pak přinášela divoké úpravy evropských exotických vozů, kde platilo, že co vůz, to unikát.

Poláci postavili kladivo na Urus. Výsledek rozhodně není pro slabochy

Poláci postavili kladivo na Urus. Výsledek rozhodně není pro slabochy

V Koenig Specials se nebáli zasadit do Ferrari Testarossa dvě turba a pod názvem Koenig Competition jej pak poslat do světa jako unikátního jednorožce. Stejně tak, jako Ferrari F50 s výkonem 850 koní. Korunu tomu nasadili s úpravou závodního speciálu Porsche 962, který se pak pod názvem Koenig C62 prodával jako první závodní auto skupiny C, schválené pro běžný provoz.

Jeden z jejich výtvorů právě míří do aukce. Jedná se o Porsche 928 Koenig a je to pěkný dravec. Stačí se podívat na šíleně rozšířenou karoserii nebo postranní nasávací otvory. Jak typické pro tehdejší dobu, že? Opomenout pak také nemůžeme ani zadní pneumatiky s rozměrem 345/35 R15.

Nová Toyota Supra se ukázala v továrním tuningu. Jde hlavně o aerodynamiku

Nová Toyota Supra se ukázala v továrním tuningu. Jde hlavně o aerodynamiku

Vůz patřil jistému majiteli z Bahrajnu a na počítadle ujetých kilometrů je číslo 17.118. Porsche navíc prošlo nedávnou kompletní renovací v hodnotě 14.000 eur. Na motor by podle všeho nemělo být od úpravce sáhnuto. Vůz je vybaven příplatkovou automatickou převodovkou, rádiem Pioneer nebo mobilním telefonem. Dražba proběhne na aukci RM Sotheby´s v Essenu 12. dubna. Očekává se, že kladívko udeří někde mezi částkou 50 až 60 tisíc eur.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

dnes | Vladimír Kadera
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 68 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků