Škoda kvůli šikaně vyhodila pět lidí. Ti ostatní dostanou štědré vánoční prémie

Pracovníci mladoboleslavské automobilky Škoda Auto se mohou těšit z další finanční prémie ke mzdě. Odborová organizace KOVO jim tentokrát zajistila pětinásobné navýšení výkonové prémie ze dvou na deset tisíc korun. Informoval o tom časopis Škodovácký odborář.

Automobilku vyjde vyplacení zvýšené prémie zhruba třiceti tisícům zaměstnancům na více než půl miliardy korun, uvedl šéf odborů Jaroslav Povšík. Velká část zaměstnanců tak bude v tomto měsíci brát v součtu kolem 70 tisíc korun hrubého.

Škoda spustila výrobu nové Octavie. Linkou už ale projelo něco zajímavějšího

Škoda spustila výrobu nové Octavie. Linkou už ale projelo něco zajímavějšího

„Letošního úspěchu jsme dosáhli díky nasazení našich Škodováků. To by se mělo všem zaměstnancům vyplatit. Jednali jsme proto s odbory o tom, že se původně plánovaná prémie navýší. A je skutečně oprávněná,“ citoval list předsedu představenstva Škody Auto Bernharda Maiera.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Největší pozornost se v současnosti upírá především ke kolektivnímu vyjednávání mezi odbory a automobilkou. To začalo v listopadu. Odboráři chtějí do konce roku dojednat například změny v pracovní době. Vyjednávání o mzdách má začít v lednu.

Škoda ovládla český trh plug-in hybridů. K porážce Hyundaie jí stačily 3 měsíce

Škoda ovládla český trh plug-in hybridů. K porážce Hyundaie jí stačily 3 měsíce

Zatímco se desítky tisíc zaměstnanců mohou těšit z navýšené prémie, pětice zaměstnanců dostala nedávno výpověď. Šikanovala totiž kolegy, agenturní zaměstnance společnosti Manpower. Pracovníci automobilky podle listu například zavírali agenturní zaměstnance do beden nebo jim lili projímadlo do kávy.

Autor: Jiří Liebreich

Článek připravila redakce serveru E15.cz >>>

TEST Opel Corsa 1.2 Turbo (96 kW) GS Line: O důvod víc, proč kašlat na původ

Opel Corsa 1.2 Turbo GS Line

Na novém Opelu Corsa se hodně makalo. Výsledek je jedním slovem super, ale v určitých případech se dá snadno zaměnit.

včera | Vladimír Kadera | 26 příspěvků
Poprvé za volantem nového Hyundaie i10 1.2 MPi: Když se chce, všechno jde!

Hyundai i10 1.2 MPi

Hyundai představil třetí generaci nejmenšího modelu i10. Nabízí ji s dvěma zážehovými motory a manuální či robotizovanou převodovkou. Kromě designu chce lákat i racionálním zaměřením a stále příznivou cenou.

23.  1.  2020 | Svět motorů | 14 příspěvků
TEST Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG: Hodně rychlá horská turistika

Škoda Superb Scout 2.0 TSI 4x4 DSG

Nabídka verzí Škody Superb je teď nejširší v historii. Jednou z nich je i oplastovaný Scout, který u tohoto modelu slaví premiéru. Vyplatí se o něm uvažovat, nebo jsou lehce přizvednuté kombíky v době vzestupu vozů SUV už přežitkem?

21.  1.  2020 | Jan Mička | 76 příspěvků