Škoda kvůli šikaně vyhodila pět lidí. Ti ostatní dostanou štědré vánoční prémie

Pracovníci mladoboleslavské automobilky Škoda Auto se mohou těšit z další finanční prémie ke mzdě. Odborová organizace KOVO jim tentokrát zajistila pětinásobné navýšení výkonové prémie ze dvou na deset tisíc korun. Informoval o tom časopis Škodovácký odborář.

Automobilku vyjde vyplacení zvýšené prémie zhruba třiceti tisícům zaměstnancům na více než půl miliardy korun, uvedl šéf odborů Jaroslav Povšík. Velká část zaměstnanců tak bude v tomto měsíci brát v součtu kolem 70 tisíc korun hrubého.

Škoda spustila výrobu nové Octavie. Linkou už ale projelo něco zajímavějšího

Škoda spustila výrobu nové Octavie. Linkou už ale projelo něco zajímavějšího

„Letošního úspěchu jsme dosáhli díky nasazení našich Škodováků. To by se mělo všem zaměstnancům vyplatit. Jednali jsme proto s odbory o tom, že se původně plánovaná prémie navýší. A je skutečně oprávněná,“ citoval list předsedu představenstva Škody Auto Bernharda Maiera.

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Těchto 20 motorů obejděte v bazaru širokým obloukem

Největší pozornost se v současnosti upírá především ke kolektivnímu vyjednávání mezi odbory a automobilkou. To začalo v listopadu. Odboráři chtějí do konce roku dojednat například změny v pracovní době. Vyjednávání o mzdách má začít v lednu.

Škoda ovládla český trh plug-in hybridů. K porážce Hyundaie jí stačily 3 měsíce

Škoda ovládla český trh plug-in hybridů. K porážce Hyundaie jí stačily 3 měsíce

Zatímco se desítky tisíc zaměstnanců mohou těšit z navýšené prémie, pětice zaměstnanců dostala nedávno výpověď. Šikanovala totiž kolegy, agenturní zaměstnance společnosti Manpower. Pracovníci automobilky podle listu například zavírali agenturní zaměstnance do beden nebo jim lili projímadlo do kávy.

Autor: Jiří Liebreich

Článek připravila redakce serveru E15.cz >>>

Minitest Piaggio MP3 300 HPE Sport: Tak trochu auto, tak trochu skútr, 100% cool

Piaggio MP3 300 HPE Sport

Rádi byste požívali výhod skútru, ale na jednu stopu nemáte řidičák nebo odvahu? Pak doporučujeme tříkolové Piaggio MP3, omlazené a s posíleným motorem.

5.  7.  2020 | Jiří Baborský | 9 příspěvků
S elektrickou Mazdou MX-30 poprvé v Česku: Když to musí být, ať je to takhle!

Mazda MX-30

Nenechejte se zmást německou espézetkou. Novou Mazdu MX-30 jsme poprvé zkoušeli na českých silnicích a doslova nás nadchla!

2.  7.  2020 | Jan Mička | 32 příspěvků
TEST Dacia Duster 1.0 TCe LPG: Přesně tuhle bych si klidně koupil!

Dacia Duster 1.0 TCe LPG

I Dacia musela zdražovat. SUV Duster, které pořídíte i v tovární úpravě na LPG, si však stále drží velmi příznivou cenu. A víte co? Plynovou verzi bych si klidně sám koupil.

28.  6.  2020 | Jan Mička | 107 příspěvků