Shrnutí: jaký byl brněnský autosalon 2003?

Stejně jako rychle začal, také rychle skončil. Brněnský autosalon potěšil v několika dnech svého trvání převážně české a slovenské milovníky automobilů. Očekávání byla veliká. Jaký byl výsledek? Bonus: čtyři krátká videa + přehled článků z Brna
Shrnutí: jaký byl brněnský autosalon 2003?
Brněnský autosalon ve čtvrtek 12. června uzavřel své brány. Sliby pořadatalů byly vyplněny, autosalon se v mnoha aspektech přiblížil svým slavnějším kolegům z Paříže, Ženevy či Frankfurtu. K vidění byla celá řada národních premiér včetně dvou premiér světových. Návštěvníci obdivovali naleštěné exponáty, stejně jako spoře oděné modelky. Bohatý doprovodný program rozvířil atmosféru parného letního dne, nachystané ceny našly své nové majitele.

Vystavené modely přijelo obdivovat několik významných osobností českého politického i sportovního života. Nechyběly hvězdy showbusinessu. Generální tajemník O.I.C.A Yves Van der Straaten při zahajovacím projevu pochválil úroveň autosalonu a označil letošní ročník za důležitý milník před vstupem České republiky do Evropské unie. Zároveň podotknul, že automobilový průmysl představuje důležitý obor v ekonomice všech zemí a je mu tedy nutné věnovat patřičnou pozornost. Brněnský autosalon dle něho dokazuje, že si tento fakt v České republice plně uvědomujeme.

V příštím roce vystřídají osobní automobily ve dnech 4 - 10.června 2004 automobily nákladní. Mezinárodní veletrh nákladních a užitkových automobilů Autotec 2004 nebude z našeho pohledu až tak zajímavý, nicméně nezoufejme. Jeden autosalon končí, druhý se kvapem blíží. Již v září se rozzáří reflektory nad nejžhavějšími novinkami automobilového světa. Frankfurtský autosalon bude vyvrcholením letošní motoristiské sezóny. S ubíhajícími dny vypouštějí jednotlivé automobilky oficiální fotografie novinek, které si ve Frankfurtu odbudou svoji premiéru. Autorevue.cz o nich samozřejmě informuje. 

Autosalon Brno 2003 - statistické údaje

Počet vystavovatelů - 332
Počet přímých vystavovatelů - 307
Počet dalších zastoupených firem - 25
Počet zúčastněných států a zemí - 11
Čistá výstavní plocha v m2 - 45.400
Předběžný počet návštěvníků - 125.000
Počet akreditovaných novinářů - 1029

Autorevue.cz v Brně

Autorevue.cz přineslo z Brna obsáhlé zpravodajství, které čítalo celkem 20 článků o několika kapitolách. Vyfotili jsme přes 500 fotografií, ze kterých jsme následně vybírali ty nejlepší. Absolvovali jsme několik tiskových konferencí a individuálních pohovorů na stáncích automobilek. Jelikož byly články přidávány denně a rychle mizely z titulní stránky, rozhodli jsme se vám je předložit ještě jednou, hezky pohromadě.

Tip: podívejte se na krátká videa z jednotlivých stánků


Alfa Romeo a Fiat v Brně: Spider, Gingo a nové Punto
Fiat nabídl návštěvníkům brněnského autosalonu inovované Punto, které u nás vstupuje právě do prodeje, společně s novinkou Gingo, jež nahradí nejmenší Seicento. Alfa Romeo vsadila na přepracovaný Spider, nabroušenou 147 GTA a půvabné modelky.
10.6. 2003, Libor Zezulka

Audi v Brně: nová sportovní A3, prodloužená A8 a sporťáci TT Coupé, S4 a RS6
Audi se na brněnském autosalonu chlubilo zejména novou átrojkou, která byla vystavena v několika kusech, aby si ji každý mohl vyzkoušet. Nechyběly ani další novinky jako nový motor v TT Coupé, nová převodovka DSG a sportovní modely S4 a RS6. Doplněno o oficiální fotografie.
9.6. 2003, Petr Broža

Nové BMW řady 5: světová premiéra (megačlánek)
Největší událostí na letošním brněnském autosalonu se stala bezesporu světová premiéra nové generace sportovně-luxusního sedanu BMW řady 5. Byli jsme u toho, a tak vám přinášíme první dojmy z celé akce. Nechybí podrobný technický popis nového vozu.
9.6. 2003, Tomáš Votruba

Citroën a Peugeot na prknech brněnské autoshow
Největší pozornost byla směřována k roztomilému kabrioletu C3 Pluriel od Citroënu. Oči pozorovatelů rovněž připoutala futuristická studie C-Airdream. Co se týče Peugeotu, hlavní hvězdou byl nabroušený hatchback 206 RC a kupé-kabriolet 307 CC.
11.6. 2003, Tomáš Votruba

Daewoo a Hyundai v Brně: Korea útočí
Korejské automobilky se v Brně prezentovaly různě. Daewoo se silným partnerem za zády uspořádalo tiskovou konferenci, na níž představilo novou Nubiru. Hyundai se spokojil se stánkem, jemuž dominovala nová Elantra.
16.6. 2003, Libor Zezulka

Ferrari a Maserati v Brně: rychlá kola za velké peníze
Česká republika není sice pro Ferrari ani Maserati nejvýnosnějším trhem, přesto na něj nezapomínají. Do Brna se obě značky dostavily s několika modely. Největší atrakcí bylo bezpochyby Ferrari Enzo, Maserati argumentovalo čtyřsedadlovým Coupé.
11.6. 2003, Libor Zezulka

Ford v Brně ukázal Focus RS, faceliftované Mondea a kabrio Streetka
Ačkoliv se na stánku Fordu prezentovalo hned několik novinek, asi největší zájem byl o kabriolet Streetka a sporťák Focus RS. Faceliftované Mondeo a C-Max se držely stranou zájmu už jen proto, že interiéry byly před zraky návštěvníků i novinářů uzavřeny.
12.6. 2003, Petr Broža

Mazda v Brně: hvězdami jsou sporťák RX-8 a Mazda2
Na brněnském autosalonu se veřejnosti ukázala malá Mazda2, která je základním modelem v nabídce Mazdy, a sporťák RX-8, který využívá rotační motor o objemu 1,3 litru. Nechyběla ani Mazda6.
11.6. 2003, Petr Broža

Mercedes Benz a Chrysler v Brně: CLK 320 Cabrio vs. Crossfire
Mercedes-Benz ohromil studií F 400 Carving, milovníky otevřených automobilů lákal spíše čtyřmístný kabriolet CLK 320. Chrysler se v Brně prezentoval modelem Crossfire, rodinu Smartů zastupoval Roadster a Roadster Coupé.
12.6. 2003, Libor Zezulka

Pel mel z autosalonu: Jaguar, Nissan, Saab a Toyota
Jaguar ukázal nový sedan XJ, Nissan se chlubil malou Microu a sporťákem 350Z, Toyota předvedla nový Avensis, posadit jsme se mohli do Lexusu SC 430 a konečně Saab se chlubil modelem 9-3 Sport Sedan.
12.6. 2003, Petr Broža

Porsche: Carrera GT a Cayenne v Brně!
Kromě pětkového bavoráku byla největším tahounem pavilonu G1 expozice Porsche. Zde se totiž představily české veřejnosti dvě poměrně čerstvé novinky: supersport Carrera GT a offroad Cayenne. Obě auta stála za to.
9.6. 2003, Petr Broža

Renault v Brně: nový Mégane sedan, kombi a supersport Clio V6
Několik týdnů poté, co Renault odhalil na barcelonském autosalonu dvě nové karosářské varianty modelu Mégane II, představil tytéž žhavé novinky v předpremiéře také české motoristické veřejnosti. Oba Mégany na brněnském výstavišti doplňuje sportovní Clio V6.
9.6. 2003, Libor Zezulka

Seat na brněnském autosalonu: studie Salsa, Ibiza Cupra a nová Cordoba
Seat představil v Brně povedenou sportovní studii Salsa, novou Ibizu Cupru a malý sedan Cordoba, který se už na našem trhu nějakou dobu prodává. Doplněno o oficiální fotografie.
9.6. 2003, Petr Broža

Škoda Fabia WRC a Fabia RS: představení ve velkém stylu
Na brněnském autosalonu proběhlo přestavení Fabie WRC a RS opravdu ve velkém stylu. Tanečník tancoval, hostesky hrdě pnuly svá prsa a vystavovaly své hubené pasy na odiv mužské většině přítomné na tiskové konferenci. Velkolepá podívaná.
6.6. 2003, Petr Broža

Škoda Tudor pod lupou aneb konečně doma
Více než rok uběhl od chvíle, kdy Škoda představila na ženevském autosalonu koncept, jenž vzbudil velikou pozornost. Škoda Tudor se na dlouho stala ústředním tématem mnoha hovorů. Na brněnském autosalonu jsme si ji mohli konečně pořádně prohlédnout.
9.6. 2003, Libor Zezulka

Tuning na brněnském autosalonu: když na to máte...
V pavilonu D byly vystaveny na brněnském autosalonu tuningové doplňky pro různé automobily; nechyběly ani hliníková kola či refereční „vytuněné“ vozy.
11.6. 2003, Petr Broža

Volkswagen v Brně: česká premiéra Touranu a New Beetle Cabrio
VW se v na brněnském autosalonu pochlubil novým broukem v provedení kabriolet, ukázal malé MPV Touran a návštěvnící se mohli povozit přes 30stupňové stoupání a klesání v offroadu Touareg. Nechyběly ani další vozy nabídky jako Bora, Phaeton či Polo.
10.6. 2003, Petr Broža

Volvo v Brně: offroad XC 90, koncept SCC, rychlíci S60 R a V70 R
Asi nejobletovanějším automobilem na stánku Volva byl bezesporu koncept SCC. Druhým v pořadí byl sedmimístný offroad XC90 a sportovní úpravy vozů S60 a V70. Příznivci této severské značky si jednoznačně přišli na své.
16.6. 2003, Petr Broža

Víte, jak se rodí automobil?
Nejvíce propagovanou doprovodnou akcí brněnského autosalonu byla tematická expozice Jak se rodí automobil. Ta pod pod patronací Škody Auto seznámila návštěvníky v několika krocích s celým procesem, jak vzniká nový vůz. Projděte si ho s námi.
16.6. 2003, Libor Zezulka


Diskuse: Jak jste byli spokojeni se způsobem, jakým Autorevue.cz informovalo o dění na brněnském autosalonu? Zdály se vám informace dostatečné? Byli jste spokojeni s kvalitou a množstvím fotografií? Co vám v našem zpravodajství chybělo?

bazar

Nissan Juke 1,2
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 370 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2013
Stav: 53 870 km
Cena: 275 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 436 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 500 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 560 000 Kč
Nissan Juke 1,6
Rok výroby: 2017
Stav: nový vůz
Cena: 500 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků
Test ojetiny BMW Z4 (E85): Divoký design, ale také poctivá mechanika

Ojetina: BMW Z4

Příchod BMW Z4 způsobil po uhlazeném Z3 docela šok. Pod rozbouřenou karoserií se ale skrývá osvědčená technika. Na co si dát pozor?

12.  8.  2017 | David Rusol | 7 příspěvků