Shořelé Ferrari F40 z Monaka má šanci na další život! Moc z něj ovšem nezbylo

Tragicky známé Ferrari F40, které letos shořelo v Monaku, se nejspíš dočká záchrany. Třikrát hurá!

Záběry hořícího Ferrari F40 v ulicích Monaka letos bezpochyby zasáhly každého fanouška superaut. Navíc při pohledu na zoufalé neúčinné hašení plamenů hadicí z balkónu nad autem (video níže). Teď to ovšem vypadá, že slavný supersport dostane šanci na návrat ze záhrobí.

Na facebookové stránce majitelů Ferrari z Nizozemska se objevily fotografie shořelého vozu uvnitř servisního střediska Ferrari. Auto je nepochybně v žalostném stavu. Nehledě na to se však mluví o rozsáhlé „opravě“, přesněji tedy o postavení nového vozu a využití málo přeživších dílů.

Novitec upravil nejsilnější osmiválec Ferrari. Zní teď jako závodní auto

Novitec upravil nejsilnější osmiválec Ferrari. Zní teď jako závodní auto

Takový klenot jako Ferrari F40 si každopádně záchranu, ať už jakkoliv nákladnou zaslouží. Slzy s nadějí můžeme utřít rovněž z toho důvodu, že dotyčné Ferrari shořelo 18. února, tedy pár dní před výročím narození Enza Ferrariho (20. února).

Než se hořícímu Ferrari dostalo účinné pomoci, plameny zachvátily více jak polovinu vozu. Ostatně z fotek byste k záchraně povážili možná tak kus přídě s nápravou, koly, světlomety a dalšími díly. Vše ostatní včetně interiéru a motorového prostoru plameny zničily.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

dnes | Jan Mička
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 82 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků