Shořel další německý supersport, Mercedes C DTM (video)

Organizátoři i u nás známého německého seriálu závodů cestovních vozů DTM pořádali tento týden v Düsseldorfu propagační akci, při které bylo možné spatřit závodní speciály série DTM přímo v ulicích města. Jistě zajímavé promo, při kterém si Mercedes neodpustil zapropagovat své nové Céčko tak, že do karoserie novinky (nebo spíše něčeho, co ji vzdáleně připomíná) zasadil techniku závodního DTM z roku 2002. A nový sporťák byl na světě.

Jenže právě pro Mercedes se tato akce stala zajímavější, než by kdo čekal (a zřejmě i zajímavější, než by si Mercedes přál). Takto poskládaný vůz začal přímo mezi diváky hořet jasným plamenem a zbylo z něj jen o málo více než z nedávno vzplanuvšího Audi R8 V10. Důvod? Prý přehřáté zadní brzdy a od nich zapálená zadní polovina karoserie. Důvěryhodnost tohoto vysvětlení posuďte sami, nebo se prostě jen podívejte na nový Batmobil ze Stuttgartu...

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 51 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků