Shell slaví a představuje vylepšená paliva Shell V-Power a Shell V-Power Racing

Letošní rok je pro společnost Shell ve znamení velkých oslav. Před 60 lety se stala partnerem společnosti Ferrari a jejich spolupráce vedla k jednomu z nejúspěšnějších technických partnerství v historii motorsportu. Vylepšením palivShell V-Power a Shell V-Power Racing o nové aditivum a nabídkou exkluzivní sbírky 24 karet Shell V-Power dává společnost Shell svým zákazníkům důvod, proč se k oslavám připojit.

Technická spolupráce společností Shell a Ferrari začala již ve 30. letech 20. století. I když byly v té době v Itálii na trhu i jiné značky, Enzo Ferrari dal přednost Shellu, který mu poskytl nejlepší technologii, jež byla momentálně k dispozici. Paliva a maziva Shell se od počátku podílela na úspěchu Ferrari hlavně díky tomu, že byla vyvinuta speciálně pro extrémní podmínky. Enzo Ferrari později ocenil dlouhotrvající spolupráci: „Lidé z Shellu si vždy byli vědomi významu zkušeností získaných v motoristických závodech, a to je důvod, proč se tato společnost dostala až na samý vrchol technologického vývoje.“

Úspěšné partnerství Shellu a Ferrari nepřineslo pouze mnohonásobná vítězství v závodech formule 1, ale vedlo také k vývoji paliv Shell V-Power a Shell V-Power Racing. Na základě znalostí a zkušeností specialistů společnosti Shell, kteří se spolu s inženýry a techniky Ferrari podíleli na rozvoji závodního paliva, vzniklo také palivo Shell V-Power běžně dostupné na čerpacích stanicích. „Know-how Shellu získané v prostředí formule 1 mohou využívat zákazníci nejen v České republice, ale po celém světě,“ říká Dušan Nedorost,“ pověřený vedením čerpacích stanic Shell v České republice.

Shell V-Power je palivem, které čistí motor vozidla během jízdy - pomáhá odstraňovat nečistoty na ventilech, a tak zajišťuje optimální fungování vstřikovacích palivových trysek. Nové, vylepšené složení Shell V-Power obsahuje aditivum používané v závodním palivu formule 1, má vyšší čisticí schopnost a obsahuje unikátní technologii společnosti Shell FMT (Friction Modification Technology) snižující třecí ztráty motoru. Stejnou technologii používal tým Ferrari formule 1i v roce 2006. Složení běžného paliva Shell V-Power je nyní shodné se závodním palivem, jež podléhá přísné kontrole FIA (Féderation Internationale de L´Automobile).

Na oslavu začátku spolupráce s Ferrari před 60 lety připravila společnost Shell pro své zákazníky exkluzivní sbírku 24 karet Shell V-Power s obrázky klasických vozů Ferrari, jejich technickými specifikacemi a informacemi o významných úspěších na závodech F1. Balíčky se sběratelskými kartami mohou získat všichni řidiči, kteří mezi 16. dubnem a 30. červnem 2007 natankují u čerpací stanice Shell 30 l paliv Shell V-Power, Shell V-Power Racing či Shell V-Power Diesel nebo si zakoupí motorový olej Shell Helix (Ultra, Plus nebo Super). Vášniví hráči i sběratelé zajímavostí ze světa formule 1 ocení využití karet při jednoduché karetní hře nebo mohou s pomocí soutěžního kódu uvedeného na jedné z karet v balíčku soutěžit o Den na závodní dráze s Ferrari.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

dnes | Radek Pecák | 10 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků
TEST Volkswagen T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion: Pouliční směska

VW T-Roc 2.0 TDI DSG 4Motion

Rostoucí segment SUV byl loni rozšířen o stylový Volkswagen T-Roc. Vypadá fantasticky, přináší však i řadu těžko pochopitelných řešení. Pro první test jsme zvolili verzi s turbodieselem, převodovkou DSG a pohonem všech kol.

13.  2.  2018 | Jan Mička | 23 příspěvků