Shell přispěl částkou 5 milionů USD na pomoc obětem leteckého útoku na USA

Společnost Shell Oil Company z USA, dceřiná společnost Royal Dutch/Shell Group, přispěla částkou 5 milionů dolarů na podporu pomoci postiženým teroristickým útokem na USA. Finanční pomoc byla rozložena mezi tři humanitární fondy.
Shell přispěl částkou 5 milionů USD na pomoc obětem leteckého útoku na USA
Do fondu, který byl krátce po atentátu založen a pojmenován „Fond 11. září“ (The September 11th Fund), vložila společnost Shell 3 miliony USD a po 1 milionu USD do dalších dvou, nově vytvořených fondů „Cantor Fitzgerald Foundation“ a „The Survivors’ Fund“.

„Bezprostředně po ničivých událostech se naše myšlenky obrátily ke všem postiženým. Ztráty na životech jsou opravdu děsivé. Ačkoliv americká obrana byla narušena, naše odhodlanost, se kterou se zotavujeme z těchto hrůzostrašných chvil, je svědectvím naší nezlomné vůle. Všichni naši zaměstnanci věří, že finanční prostředky postiženým i jejich rodinám pomohou“, sdělil Steven Miller, prezident společnosti Shell ve Spojených Státech.

Fond „The September 11th Fund“ byl vytvořen organizacemi „United Way of New York City“ a „Community Trust“, jejichž hlavním cílem je pomáhat rodinám obětí teroristického útoku z 11.září. Nadace „Cantor Fitzgerald Foundation“ vznikla na památku 750 zaměstnanců společností Cantor Fitzgerald and TradeSpark, kteří jsou pohřešováni po útoku na první budovu obchodního centra v New Yorku. Jedním z partnerů TradeSpark je Coral Energy, společnost patřící do skupiny Royal Dutch/Shell Group. Úkolem nadace je pomoci pozůstalým členům rodin pracovníků tohoto zničeného obchodního centra. Ve Washingtonu byl pro tento účel založen „The Survivors´ Fund“.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků