Shell přispěl částkou 5 milionů USD na pomoc obětem leteckého útoku na USA

Společnost Shell Oil Company z USA, dceřiná společnost Royal Dutch/Shell Group, přispěla částkou 5 milionů dolarů na podporu pomoci postiženým teroristickým útokem na USA. Finanční pomoc byla rozložena mezi tři humanitární fondy.
Shell přispěl částkou 5 milionů USD na pomoc obětem leteckého útoku na USA
Do fondu, který byl krátce po atentátu založen a pojmenován „Fond 11. září“ (The September 11th Fund), vložila společnost Shell 3 miliony USD a po 1 milionu USD do dalších dvou, nově vytvořených fondů „Cantor Fitzgerald Foundation“ a „The Survivors’ Fund“.

„Bezprostředně po ničivých událostech se naše myšlenky obrátily ke všem postiženým. Ztráty na životech jsou opravdu děsivé. Ačkoliv americká obrana byla narušena, naše odhodlanost, se kterou se zotavujeme z těchto hrůzostrašných chvil, je svědectvím naší nezlomné vůle. Všichni naši zaměstnanci věří, že finanční prostředky postiženým i jejich rodinám pomohou“, sdělil Steven Miller, prezident společnosti Shell ve Spojených Státech.

Fond „The September 11th Fund“ byl vytvořen organizacemi „United Way of New York City“ a „Community Trust“, jejichž hlavním cílem je pomáhat rodinám obětí teroristického útoku z 11.září. Nadace „Cantor Fitzgerald Foundation“ vznikla na památku 750 zaměstnanců společností Cantor Fitzgerald and TradeSpark, kteří jsou pohřešováni po útoku na první budovu obchodního centra v New Yorku. Jedním z partnerů TradeSpark je Coral Energy, společnost patřící do skupiny Royal Dutch/Shell Group. Úkolem nadace je pomoci pozůstalým členům rodin pracovníků tohoto zničeného obchodního centra. Ve Washingtonu byl pro tento účel založen „The Survivors´ Fund“.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků