Shell přispěl částkou 5 milionů USD na pomoc obětem leteckého útoku na USA

Společnost Shell Oil Company z USA, dceřiná společnost Royal Dutch/Shell Group, přispěla částkou 5 milionů dolarů na podporu pomoci postiženým teroristickým útokem na USA. Finanční pomoc byla rozložena mezi tři humanitární fondy.
Shell přispěl částkou 5 milionů USD na pomoc obětem leteckého útoku na USA
Do fondu, který byl krátce po atentátu založen a pojmenován „Fond 11. září“ (The September 11th Fund), vložila společnost Shell 3 miliony USD a po 1 milionu USD do dalších dvou, nově vytvořených fondů „Cantor Fitzgerald Foundation“ a „The Survivors’ Fund“.

„Bezprostředně po ničivých událostech se naše myšlenky obrátily ke všem postiženým. Ztráty na životech jsou opravdu děsivé. Ačkoliv americká obrana byla narušena, naše odhodlanost, se kterou se zotavujeme z těchto hrůzostrašných chvil, je svědectvím naší nezlomné vůle. Všichni naši zaměstnanci věří, že finanční prostředky postiženým i jejich rodinám pomohou“, sdělil Steven Miller, prezident společnosti Shell ve Spojených Státech.

Fond „The September 11th Fund“ byl vytvořen organizacemi „United Way of New York City“ a „Community Trust“, jejichž hlavním cílem je pomáhat rodinám obětí teroristického útoku z 11.září. Nadace „Cantor Fitzgerald Foundation“ vznikla na památku 750 zaměstnanců společností Cantor Fitzgerald and TradeSpark, kteří jsou pohřešováni po útoku na první budovu obchodního centra v New Yorku. Jedním z partnerů TradeSpark je Coral Energy, společnost patřící do skupiny Royal Dutch/Shell Group. Úkolem nadace je pomoci pozůstalým členům rodin pracovníků tohoto zničeného obchodního centra. Ve Washingtonu byl pro tento účel založen „The Survivors´ Fund“.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

včera | Radek Pecák | 19 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků