Shell a Ferrari obnovují partnerství do roku 2010

Shell obnovuje své technické partnerství s Ferrari na období dalších pěti let, od roku 2006 do konce roku 2010.

Podrobnosti smlouvy, které zůstávají důvěrné, rozvádějí dohodnuté podmínky, za kterých bude Shell nadále dodávat Ferrari paliva a maziva jak pro divizi silničních vozů tak pro vozy závodní. 

Luca Di Montezemolo, prezident a výkonný ředitel Ferrari, Jean Todt, generální ředitel Ferrari a Rob Routs, výkonný ředitel společnosti Shell Downstream tento víkend znovu podepíší sponsorskou smlouvu v Imole, při Velké ceně San Marina.

Silniční i závodní vozy Ferrari užívaly produktů Shell pro pohon i ochranu od svých nejrannějších let a Shell hrál významnou roli při první účasti Ferrari ve Formuli 1 v roce 1950. Od té doby Shell zajišťoval podporu Ferrari při osmi vítězstvích v poháru konstruktérů a jedenácti jezdeckých titulech. Od roku 1996 je Shell průkopníkem technik analýzy jízdních podmínek, a tak se podílí na fenomenální mechanické spolehlivosti vozů Ferrari.

„Máme radost, že naše technické partnerství se společností Shell bude pokračovat do roku 2010,“ řekl generální ředitel Ferrari Jean Todt. „Shell nám poskytuje reálnou konkurenční výhodu, co se týče spolehlivosti a výkonu. Naše partnerství je vlastně nyní, se změnami pravidel týkajícími se provozní doby motoru, ještě důležitější. Představujeme jedno z nejsilnějších partnerství z celého závodního pole a naše vztahy mají a budou mít i nadále klíčový význam pro náš úspěch.“

„Formule 1 je přirozeným místem pro setkání výrobců automobilů s producenty ropných výrobků, neboť oběma poskytuje příležitost pro rozvoj jejich výrobků v praxi za extrémních podmínek,“ poznamenal Juan Carlos Perez, viceprezident Shell Brands International. „Z pokračování spolupráce s Ferrari máme radost. Naše vztahy s Ferrari představují jedno ze vzájemně nejvýhodnějších partnerství v historii automobilizmu a mohou ještě dlouho pokračovat!“

Působení Ferrari ve Formuli 1 i v silničních závodech představuje ohromné pole pro zkoušení a sledování parametrů a vlastností jakými jsou odolnost proti opotřebení, teplotní ochrana motorů či snižování vnitřního tření.

Pokrok, který Shell učinil na závodních drahách, dnes posouvá kupředu vývoj výrobků pro cestovní vozy. Uživatelé paliv a maziv Shell dnes mohou sklízet plody dědictví, vzešlého z nejnáročnějších produktů užívaných v minulosti závodními vozy Ferrari.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků