Shelby Mustang GT Convertible: hurá na semafory

Další dílo ze společné spolupráce Fordu a Shelby je na světeě. Po úspěšném Shelby GT coupé, přichází i otevřená verze.
Shelby Mustang GT Convertible: hurá na semafory

A jak se dalo očekávat nic převratného se u kabria nestalo. Shelby GT Convertible komplexně vychází z dřívějšího kupé. Stejné stylingové prvky a i lakování je totožné. Rozdíl je pouze v absenci pevné střechy.

Pod kapotou burácí i nadále osmiválec 4,6 l, který disponuje výkonem 235 kW (320 k) a točivým momentem 447 Nm. Výkon se pak přenáší na zadní kola buď klasicky americkým pětistupňovým automatem, nebo méně tradičním pětistupňovým manuálem.

Tip: Představení Shelby Mustang GT coupé naleznete zde.

Velmi nesportovní jsou pak pneumatiky. Evropské nízkoprofily zde nahradily balóny o rozměru 235/50 ZR18 BF Goodrich, které jsou obuty na originálních 18" discích z leké slitiny.

Ford a Shelby plánují, že prodají přes 6000 kusů jak otevřené, tak uzavřené verze ještě do konce letošního roku. Pokud bychom hodnotili vůz jen po stránce designu, pak by toto neměl být větší problém.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Shelby Mustang GT Convertible
Minitest Volkswagen Golf Sportsvan 1.5 TSI DSG: Lepší než originál

VW Golf Sportsvan (minitest)

Ač se označení „sportující van“ může zdát hodně přitažené za vlasy, minimálně ve srovnání se stejně velkými crossovery a ve spojení s motorem o výkonu 150 koní to zase není takový nesmysl.

dnes | Miro Mihálik | 17 příspěvků
TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

19.  7.  2018 | Milan Lažanský | 52 příspěvků
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 34 příspěvků