Shelby Mustang GT Convertible: hurá na semafory

Další dílo ze společné spolupráce Fordu a Shelby je na světeě. Po úspěšném Shelby GT coupé, přichází i otevřená verze.
Shelby Mustang GT Convertible: hurá na semafory

A jak se dalo očekávat nic převratného se u kabria nestalo. Shelby GT Convertible komplexně vychází z dřívějšího kupé. Stejné stylingové prvky a i lakování je totožné. Rozdíl je pouze v absenci pevné střechy.

Pod kapotou burácí i nadále osmiválec 4,6 l, který disponuje výkonem 235 kW (320 k) a točivým momentem 447 Nm. Výkon se pak přenáší na zadní kola buď klasicky americkým pětistupňovým automatem, nebo méně tradičním pětistupňovým manuálem.

Tip: Představení Shelby Mustang GT coupé naleznete zde.

Velmi nesportovní jsou pak pneumatiky. Evropské nízkoprofily zde nahradily balóny o rozměru 235/50 ZR18 BF Goodrich, které jsou obuty na originálních 18" discích z leké slitiny.

Ford a Shelby plánují, že prodají přes 6000 kusů jak otevřené, tak uzavřené verze ještě do konce letošního roku. Pokud bychom hodnotili vůz jen po stránce designu, pak by toto neměl být větší problém.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Shelby Mustang GT Convertible
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků