Shelby GT500KR, králů silnic se možná postaví více

Na konci března jsme vám představili nového krále silnic, Shelby GT500KR. Vozu, který navazuje na kultovní americký sporťák z konce šedesátých let, se mělo původně postavit jen 1000 kusů.

Tip: Představení Shelby GT500KR naleznete zde

Velký zájem veřejnosti a také fakt, že původního vozu se vyrobilo na 1 251 kusů, donutilo šéfy společnosti Shelby přehodnotit své záměry. I když Ford stále trvá na původním počtu, Shelby to vidí jinak a chce na trh přinést minimálně stejný počet, jako v roce 1968.

I když tak vůz přijde o trochu exkluzivity, dvě stovky vozů navíc mnoho nezmění a uspokojí se tak touhy fanoušků, na které by se jinak nedostalo. Zda se nakonec podaří vyrobit více vozů, nebo zůstane původně plánovaný počet, uvidíme nepozději za dva roky, kdy by měl být původní plánovaný počet vyroben a vyprodán.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LC 500: Socha na kolech, precizní řidičský nástroj. Má chybu?

Lexus LC 500

Velké kupé od Lexusu má být dokonale vybroušeným, mistrovským dílem japonského automobilového průmyslu. Pro nás je ale podstatný i fakt, že má naprosto úchvatný pětilitrový osmiválec bez přeplňování!

dnes | Milan Lažanský | 2 příspěvky
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků