Shelby GT500KR, králů silnic se možná postaví více

Na konci března jsme vám představili nového krále silnic, Shelby GT500KR. Vozu, který navazuje na kultovní americký sporťák z konce šedesátých let, se mělo původně postavit jen 1000 kusů.

Tip: Představení Shelby GT500KR naleznete zde

Velký zájem veřejnosti a také fakt, že původního vozu se vyrobilo na 1 251 kusů, donutilo šéfy společnosti Shelby přehodnotit své záměry. I když Ford stále trvá na původním počtu, Shelby to vidí jinak a chce na trh přinést minimálně stejný počet, jako v roce 1968.

I když tak vůz přijde o trochu exkluzivity, dvě stovky vozů navíc mnoho nezmění a uspokojí se tak touhy fanoušků, na které by se jinak nedostalo. Zda se nakonec podaří vyrobit více vozů, nebo zůstane původně plánovaný počet, uvidíme nepozději za dva roky, kdy by měl být původní plánovaný počet vyroben a vyprodán.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků