Shelby GT500KR dostal kapotu z uhlíkových vláken

Ford se pro tento rok rozhodnul do modelu Shelby GT500KR nasadit kapotu z uhlíkových vláken. Stalo se tak vůbec poprvé v celé historii automobilky. Výkon vozu zůstává shodný s loňským modelem, na zadní kola je posíláno plných 540 koní. Ford plánuje vyrobit celkově 1000 kusů.

Automobilka se nechala slyšet, že tato kapota byla volena s ohledem na výkony, ne pro parádu. Nižší hmotnost posouvá těžiště ještě níž a kapota se dočkala i nových tvarů - to kvůli lepší aerodynamice.

Pod kapotou se při vyšších rychlostech tvoří oblasti s rozdílnými tlaky, které pomáhají k směrování čerstvého vzduchu k sání a naopak odvádění vzduchu horkého ze zadních partií kapoty. Mezichladič stlačeného vzduchu tak může pracovat s větší účinností.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Shelby GT500KR

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

dnes | Radek Pecák
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků