Shelby Cobra S/C z roku 1967 prodána za 1 300 000 dolarů

Sen mnohých automobilových příznivců, legendární Shelby Cobra, se ukázala na aukci v Scottsdale. Nešlo však o ledajaký obyčejný kus, ale o exemplář jednoho z třiceti kusů verze S/C (Semi-Competition). V podstatě se jednalo o nejrychlejší atmosférickou sérii, která kdy uzřela světlo světa. Od „základních“ modelů se tenhle skvost lišil motorem o objemu 427 krychlových palců (sedm litrů, osm válců) a také přepracovaným podvozkem, který byl postaven pro extrémní zátěž a jízdní výkony. Agregát poskytoval nejvyšší výkon výborných 425 koní.

Již na pohled byly jasným identifikátorem širší blatníky a mohutné výfuky po stranách vozu. Motor s velkým potenciálem se neobešel také bez přídavného chladiče oleje, výkonnějšího palivového čerpadla a obrovské nádrže na 42 galonů (159 l) benzínu.

A za kolik se tenhle skvost vydražil? Šťastný nový majitel za Shelby zaplatil 1 300 000 dolarů. Dětské sny se mají plnit…

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Shelby Cobra S/C 427 z roku 1967

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků