Setkání „sociálních automobilů“

Ford Motor Company, s.r.o. podpořila středeční „Setkání sociálních automobilů“, které se konalo na Pražském hradě. Jedná se o neformální setkání zástupců zdravotnických a charitativních zařízení, jež se zabývají výchovou, vzděláváním a integrací zdravotně postižených dětí a mládeže.
Setkání „sociálních automobilů“
Ford Motor Company, s.r.o. podpořila středeční „Setkání sociálních automobilů“, které se konalo na Pražském hradě. Jedná se o neformální setkání zástupců zdravotnických a charitativních zařízení, jež se zabývají výchovou, vzděláváním a integrací zdravotně postižených dětí a mládeže. Co účastníky této akce spojuje, je bezplatný pronájem automobilu v rámci projektu „Sociální automobil“. Při této příležitosti se do Prahy sjelo 13 těchto vozů, z nichž většinu tvoří Fordy Transit. K vidění byl i Ford Transit společnosti Ford Motor Company, s.r.o. ve speciální úpravě pro převoz vozíčkářů.

Setkání provozovatelů sociálních automobilů, organizované poděbradskou agenturou Kompakt ve spolupráci s pražskými účastníky projektu, se koná již potřetí a je vítanou příležitostí k navázání nových kontaktů a výměně zkušeností s prací v sociální oblasti. Během necelých tří let se agentuře podařilo po celé ČR předat různým ústavům a zařízením zaměřujícím se na péči o zdravotně či mentálně postiženou mládež již 15 sociálních automobilů. Agentura přitom každý vůz příslušnému zařízení pronajímá za symbolickou 1 Kč ročně, přičemž vnější plocha karoserie je využívána k reklamním účelům. Takto získané prostředky pak slouží k pořizování nových vozů. Většinu z 15 sociálních automobilů tvoří Fordy Transit – vozy známé svými nízkými provozními náklady a vysokou mírou spolehlivosti, stejně jako výbornými jízdními výkony. To je mimochodem i důvod, proč Transity tak často slouží jako sanitky či vozy rychlé zdravotnické pomoci.

„Tuto aktivitu samozřejmě vítáme, jako každý pokus pomoci našim postiženým spoluobčanům vyrovnat jejich handicap a v neposlední řadě také jako potvrzení kvalit naší legendární dodávky – Fordu Transit,“ komentoval příspěvek Fordu ke středeční akci Martin Linhart – PR Manager FMC, s.r.o.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

bazar

Ford Transit 2,2
Rok výroby: 2011
Stav: 46 069 km
Cena: 280 000 Kč
Ford Focus 1,6
Rok výroby: 2012
Stav: 114 106 km
Cena: 170 000 Kč
Ford Kuga 2
Rok výroby: 2009
Stav: 163 746 km
Cena: 256 000 Kč
Ford Focus 1,6
Rok výroby: 2006
Stav: 191 512 km
Cena: 69 000 Kč
Ford Focus 1,6
Rok výroby: 2008
Stav: 148 678 km
Cena: 127 000 Kč
Ford Focus 1,8
Rok výroby: 2006
Stav: 231 797 km
Cena: 56 000 Kč
Nabídka dalších vozů
Test Fiatu Fullback: Převlečené Mitsubishi se jeví jako správná volba

Fiat Fullback

Fiat se po vzoru Renaultu a Mercedesu také rozhodl nabízet pracovní pickup, který původně pochází z úplně jiné dílny. A rozhodl se více než správně, protože Fiat Fullback alias Mitsubishi L200 je vynikajícím pracovním pickupem. V terénu má dost potence a na silnici dostatek kultivovanosti.

22.  8.  2017 | Jiří Švamberk | 2 příspěvky
Test Renaultu Koleos: Druhý pokus je o dost lepší, ale není ozdob moc?

Renault Koleos

Tentokrát jsme se v naší recenzi zaměřili na druhou generaci Renaultu Koleos. Od předchůdce se vzdálil mílovými kroky.

17.  8.  2017 | Milan Lažanský | 4 příspěvky
Test Suzuki Ignis: Nejlevnější čtyřkolka boduje i tam, kde byste nečekali!

Suzuki Ignis

Naší recenzí tentokrát prošlo Suzuki Ignis - nejlevnější čtyřkolka na českém trhu.

13.  8.  2017 | Milan Lažanský | 34 příspěvků