Setkání „sociálních automobilů“

Ford Motor Company, s.r.o. podpořila středeční „Setkání sociálních automobilů“, které se konalo na Pražském hradě. Jedná se o neformální setkání zástupců zdravotnických a charitativních zařízení, jež se zabývají výchovou, vzděláváním a integrací zdravotně postižených dětí a mládeže.
Setkání „sociálních automobilů“
Ford Motor Company, s.r.o. podpořila středeční „Setkání sociálních automobilů“, které se konalo na Pražském hradě. Jedná se o neformální setkání zástupců zdravotnických a charitativních zařízení, jež se zabývají výchovou, vzděláváním a integrací zdravotně postižených dětí a mládeže. Co účastníky této akce spojuje, je bezplatný pronájem automobilu v rámci projektu „Sociální automobil“. Při této příležitosti se do Prahy sjelo 13 těchto vozů, z nichž většinu tvoří Fordy Transit. K vidění byl i Ford Transit společnosti Ford Motor Company, s.r.o. ve speciální úpravě pro převoz vozíčkářů.

Setkání provozovatelů sociálních automobilů, organizované poděbradskou agenturou Kompakt ve spolupráci s pražskými účastníky projektu, se koná již potřetí a je vítanou příležitostí k navázání nových kontaktů a výměně zkušeností s prací v sociální oblasti. Během necelých tří let se agentuře podařilo po celé ČR předat různým ústavům a zařízením zaměřujícím se na péči o zdravotně či mentálně postiženou mládež již 15 sociálních automobilů. Agentura přitom každý vůz příslušnému zařízení pronajímá za symbolickou 1 Kč ročně, přičemž vnější plocha karoserie je využívána k reklamním účelům. Takto získané prostředky pak slouží k pořizování nových vozů. Většinu z 15 sociálních automobilů tvoří Fordy Transit – vozy známé svými nízkými provozními náklady a vysokou mírou spolehlivosti, stejně jako výbornými jízdními výkony. To je mimochodem i důvod, proč Transity tak často slouží jako sanitky či vozy rychlé zdravotnické pomoci.

„Tuto aktivitu samozřejmě vítáme, jako každý pokus pomoci našim postiženým spoluobčanům vyrovnat jejich handicap a v neposlední řadě také jako potvrzení kvalit naší legendární dodávky – Fordu Transit,“ komentoval příspěvek Fordu ke středeční akci Martin Linhart – PR Manager FMC, s.r.o.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků