Setkání „sociálních automobilů“

Ford Motor Company, s.r.o. podpořila středeční „Setkání sociálních automobilů“, které se konalo na Pražském hradě. Jedná se o neformální setkání zástupců zdravotnických a charitativních zařízení, jež se zabývají výchovou, vzděláváním a integrací zdravotně postižených dětí a mládeže.
Setkání „sociálních automobilů“
Ford Motor Company, s.r.o. podpořila středeční „Setkání sociálních automobilů“, které se konalo na Pražském hradě. Jedná se o neformální setkání zástupců zdravotnických a charitativních zařízení, jež se zabývají výchovou, vzděláváním a integrací zdravotně postižených dětí a mládeže. Co účastníky této akce spojuje, je bezplatný pronájem automobilu v rámci projektu „Sociální automobil“. Při této příležitosti se do Prahy sjelo 13 těchto vozů, z nichž většinu tvoří Fordy Transit. K vidění byl i Ford Transit společnosti Ford Motor Company, s.r.o. ve speciální úpravě pro převoz vozíčkářů.

Setkání provozovatelů sociálních automobilů, organizované poděbradskou agenturou Kompakt ve spolupráci s pražskými účastníky projektu, se koná již potřetí a je vítanou příležitostí k navázání nových kontaktů a výměně zkušeností s prací v sociální oblasti. Během necelých tří let se agentuře podařilo po celé ČR předat různým ústavům a zařízením zaměřujícím se na péči o zdravotně či mentálně postiženou mládež již 15 sociálních automobilů. Agentura přitom každý vůz příslušnému zařízení pronajímá za symbolickou 1 Kč ročně, přičemž vnější plocha karoserie je využívána k reklamním účelům. Takto získané prostředky pak slouží k pořizování nových vozů. Většinu z 15 sociálních automobilů tvoří Fordy Transit – vozy známé svými nízkými provozními náklady a vysokou mírou spolehlivosti, stejně jako výbornými jízdními výkony. To je mimochodem i důvod, proč Transity tak často slouží jako sanitky či vozy rychlé zdravotnické pomoci.

„Tuto aktivitu samozřejmě vítáme, jako každý pokus pomoci našim postiženým spoluobčanům vyrovnat jejich handicap a v neposlední řadě také jako potvrzení kvalit naší legendární dodávky – Fordu Transit,“ komentoval příspěvek Fordu ke středeční akci Martin Linhart – PR Manager FMC, s.r.o.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků