Setkání „sociálních automobilů“

Ford Motor Company, s.r.o. podpořila středeční „Setkání sociálních automobilů“, které se konalo na Pražském hradě. Jedná se o neformální setkání zástupců zdravotnických a charitativních zařízení, jež se zabývají výchovou, vzděláváním a integrací zdravotně postižených dětí a mládeže.
Setkání „sociálních automobilů“
Ford Motor Company, s.r.o. podpořila středeční „Setkání sociálních automobilů“, které se konalo na Pražském hradě. Jedná se o neformální setkání zástupců zdravotnických a charitativních zařízení, jež se zabývají výchovou, vzděláváním a integrací zdravotně postižených dětí a mládeže. Co účastníky této akce spojuje, je bezplatný pronájem automobilu v rámci projektu „Sociální automobil“. Při této příležitosti se do Prahy sjelo 13 těchto vozů, z nichž většinu tvoří Fordy Transit. K vidění byl i Ford Transit společnosti Ford Motor Company, s.r.o. ve speciální úpravě pro převoz vozíčkářů.

Setkání provozovatelů sociálních automobilů, organizované poděbradskou agenturou Kompakt ve spolupráci s pražskými účastníky projektu, se koná již potřetí a je vítanou příležitostí k navázání nových kontaktů a výměně zkušeností s prací v sociální oblasti. Během necelých tří let se agentuře podařilo po celé ČR předat různým ústavům a zařízením zaměřujícím se na péči o zdravotně či mentálně postiženou mládež již 15 sociálních automobilů. Agentura přitom každý vůz příslušnému zařízení pronajímá za symbolickou 1 Kč ročně, přičemž vnější plocha karoserie je využívána k reklamním účelům. Takto získané prostředky pak slouží k pořizování nových vozů. Většinu z 15 sociálních automobilů tvoří Fordy Transit – vozy známé svými nízkými provozními náklady a vysokou mírou spolehlivosti, stejně jako výbornými jízdními výkony. To je mimochodem i důvod, proč Transity tak často slouží jako sanitky či vozy rychlé zdravotnické pomoci.

„Tuto aktivitu samozřejmě vítáme, jako každý pokus pomoci našim postiženým spoluobčanům vyrovnat jejich handicap a v neposlední řadě také jako potvrzení kvalit naší legendární dodávky – Fordu Transit,“ komentoval příspěvek Fordu ke středeční akci Martin Linhart – PR Manager FMC, s.r.o.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

včera | Jan Mička | 41 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 67 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků