Setkání „sociálních automobilů“

Ford Motor Company, s.r.o. podpořila středeční „Setkání sociálních automobilů“, které se konalo na Pražském hradě. Jedná se o neformální setkání zástupců zdravotnických a charitativních zařízení, jež se zabývají výchovou, vzděláváním a integrací zdravotně postižených dětí a mládeže.
Setkání „sociálních automobilů“
Ford Motor Company, s.r.o. podpořila středeční „Setkání sociálních automobilů“, které se konalo na Pražském hradě. Jedná se o neformální setkání zástupců zdravotnických a charitativních zařízení, jež se zabývají výchovou, vzděláváním a integrací zdravotně postižených dětí a mládeže. Co účastníky této akce spojuje, je bezplatný pronájem automobilu v rámci projektu „Sociální automobil“. Při této příležitosti se do Prahy sjelo 13 těchto vozů, z nichž většinu tvoří Fordy Transit. K vidění byl i Ford Transit společnosti Ford Motor Company, s.r.o. ve speciální úpravě pro převoz vozíčkářů.

Setkání provozovatelů sociálních automobilů, organizované poděbradskou agenturou Kompakt ve spolupráci s pražskými účastníky projektu, se koná již potřetí a je vítanou příležitostí k navázání nových kontaktů a výměně zkušeností s prací v sociální oblasti. Během necelých tří let se agentuře podařilo po celé ČR předat různým ústavům a zařízením zaměřujícím se na péči o zdravotně či mentálně postiženou mládež již 15 sociálních automobilů. Agentura přitom každý vůz příslušnému zařízení pronajímá za symbolickou 1 Kč ročně, přičemž vnější plocha karoserie je využívána k reklamním účelům. Takto získané prostředky pak slouží k pořizování nových vozů. Většinu z 15 sociálních automobilů tvoří Fordy Transit – vozy známé svými nízkými provozními náklady a vysokou mírou spolehlivosti, stejně jako výbornými jízdními výkony. To je mimochodem i důvod, proč Transity tak často slouží jako sanitky či vozy rychlé zdravotnické pomoci.

„Tuto aktivitu samozřejmě vítáme, jako každý pokus pomoci našim postiženým spoluobčanům vyrovnat jejich handicap a v neposlední řadě také jako potvrzení kvalit naší legendární dodávky – Fordu Transit,“ komentoval příspěvek Fordu ke středeční akci Martin Linhart – PR Manager FMC, s.r.o.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků