Šestiválec koncernu FCA se začíná rýsovat. Mohl by se stát srdcem sportovních aut

Přeplňovaný řadový šestiválec s výkonem přes 500 koní. Něco takového by způsobilo neskutečný rozruch!

Zvěsti o novém motoru koncernu FCA již nějakou dobu kolují internetem. Z webu Mopar Insiders však nyní přichází informace, že na patentovém úřadu se objevil první důkaz položky GME-T6 (Global Medium Engine Turbo-6). Práce na motoru prý již probíhají, ovšem vše je ještě v rané fázi vývoje.

Sériová Alfa Romeo Tonale unikla na veřejnost. Může být novou spásou Italů

Sériová Alfa Romeo Tonale unikla na veřejnost. Může být novou spásou Italů

Nejnovější fotografie ukazuje patentový výkres, který zobrazuje samotný šestiválcový motor s novou technologií recirkulace spalin. Podle zahraničních webů je motor na výkresu téměř totožný se čtyřválcovým agregátem GME-T4, který můžete najít například v Jeepu Wrangler nebo Alfě Romeo Giulia. Zde má prý jen o dva válce navíc. 

Samotná registrace na patentovém úřadu proběhla již před dvěma lety. Je tak nejvyšší čas přejít k samotnému vývoji. Zasvěcený web, od kterého prvotní informace pochází, zároveň zdůrazňuje, že výkon motoru by se mohl pohybovat od 360 do 500 koní. Dřívější spekulace pak tvrdily, že tato jednotka nahradí osmiválcový motor HEMI.

Alfa Romeo Stelvio QV nebyla strop. V Česku koupíte raritní edici za 3,3 milionu

Alfa Romeo Stelvio QV nebyla strop. V Česku koupíte raritní edici za 3,3 milionu

Spíš než to by se ale mohl usadit třeba do Alfy Romeo. Kandidátů by tu byla spousta. Giulia a Stelvio svůj šestiválec mají, nadcházející modely by je ale určitě uvítaly. Stále se totiž hovoří o tom, že až se Alfa Romeo trochu zotaví, reinkarnuje své nápady na sportovní vozy.

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

12.  7.  2020 | Jan Mička | 33 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků