Šest pruhů na D1? Nejspíše ano

Na dnešní tiskové konferenci uvedl ministr dopravy Milan Šimonovský, že dálnice spojující českou a moravskou metropoli by mohla mít šest pruhů. Toto rozšíření, které se má začít stavět v roce 2007 a skončit v roce 2010, by nás mělo stát přibližně 30 až 40 miliard korun. První fází rozšíření bude stavba kolem Brna, která vyjde na 10 mld. Kč a která je nutná z důvodu křížení dálnic D1 a D2. Část sumy, která na stavbu padne, bude získáná ze státního rozpočtu a část prostřednictvím úvěru Evropské investiční banky. Zbytek rozšíření, tedy od Brna do Mirošovic u Prahy, by se měl odehrát v pěti fázích a financovat by se měl jak ze státního rozpočtu, tak prostřednictvím veřejných a soukromých zdrojů.
Test ojetiny Mini One: Britské retro úžasně jezdí, trápí jej ale motory

Ojetina: Mini One

Druhá generace hatchbacku mini se začala nabízet před jedenácti roky. Dnes ji v nabídce bazarů naleznete za ceny od 120 tisíc korun. Na co si dát pozor?

včera | David Rusol
Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

17.  10.  2017 | Michal Žďárský | 4 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků