Sériový podvozek Audi RS 4 Avant a RS 5 si můžete nastavit sami. Manuálně! Vyjde to ale na statisíce

Nové pakety pro modely RS 4 Avant a RS 5 cílí na výživnější pocit z výkonných vozů. Nezapomnělo se ani na vizuální odlišení.

Zájemci o Audi RS 4 Avant, RS 5 Coupe a RS 5 Sportback by měli zbystřit, protože jsou zde nové možnosti, jak ještě více využít potenciál sportovních modelů. K červenci 2023 plánuje automobilka rozšířit nabídku o dva funkční pakety Competition a Competition Plus. 

Balíček Competition dopřeje intenzivnější akustický zážitek díky novému sportovnímu výfuku a odebrání 8 kg tlumicího materiálu mezi motorovým prostorem a kabinou. Nové naladění řídicí jednotky přináší větší rozdíly mezi jednotlivými režimy jízdy a rychlejší řazení. Cestovatelé po německých dálnicích jistě ocení posunutí omezovače rychlosti na 290 km/h.

Vyšší řada Competition Plus se soustředí na celkovou ovladatelnost. Dostanete nový set manuálně nastavitelných tlumičů, které jsou ve srovnání se standardním RS o 10 mm nižší a o dalších 10 mm je lze snížit. Doplňují je tužší pružiny a stabilizátory. Přímější odezvu poskytuje vylepšené řízení a nově naladěný diferenciál. Keramické brzdy se specificky nastaveným ABS zkracují brzdnou dráhu ze 100 km/h o dva metry.

Tyto drobné změny vylepšily akceleraci z 0 na 100 km/h u RS4 o 0,2 a v případě RS5 o 0,1 sekundy. Aby nezůstalo jenom u technických záležitostí, Audi obě sady obohacuje exteriérovými a interiérovými dekory v černé barvě. Zpětná zrcátka, spodní lišta předního nárazníku, obložení prahů a zadní difuzor jsou zhotoveny z matného karbonu. Za příplatek můžete vůz osvěžit 20palcovými koly v černém laku Phantom. V interiéru potěší anatomická sedadla čalouněná kůží a semišem. Černé bezpečnostní pásy mají červené lemování.

Pokud ve vás sestavy vzbudily zájem, určitě oceníte informaci, že paket Competition  se aktuálně prodává za 233.900 Kč a Competition Plus si Audi cení na 352.700 Kč. Audi těmto paketům přikládá značnou důležitost, jelikož speciálně k nim připravilo sérii technických grafik všech modelů, které najdete na konci galerie. 

Audi

Německá automobilka Audi patří do od roku 1964 ke koncernu Volkswagen, ve kterém má roli prémiové značky. Počátky společnosti sahají do roku 1899 a k zakladateli Augustu Horchovi.

Audi A1 •  Audi A3Audi A4Audi A5Audi A6Audi A7Audi A8Audi Q2Audi Q3Audi Q5Audi Q7Audi Q8Audi R8Audi e-tron

Váš názor Další článek: Mercedes-Benz třídy B má po faceliftu. Sází na elektrifikaci, která má smysl a reálné využití

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,