Sériové Audi e-tron GT se nebude od konceptu příliš lišit. Unikly patentové ilustrace

Uniklé patentové ilustrace ukazují, že produkční verze elektromobilu e-tron GT se nebude od dřívějšího konceptu příliš lišit.

Koncept elektrického čtyřdveřového „kupé“ e-tron GT se nám představil minulý rok a Audi již tehdy potvrdilo sériovou výrobu na rok 2020. Teď se přitom skrze čínský patentový úřad dostávají na povrch ilustrace produkční verze elektromobilu. A fanoušky moderně vypadajícího konceptu potěší, že sériová verze se zřejmě od dřívější studie příliš nevzdálí.

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Audi e-tron GT je předzvěstí elektrického A7 Sportback. Výroba je potvrzena

Proporce se svažující se linií střechy zůstávají – e-tron GT bude vycházet z platformy elektrického Porsche Taycan – a řada stylingových prvků konceptu je k vidění i na uniklých ilustracích. Přesněji je vzhled sériové verze takřka identický od konceptu a nechybí ani spojené zadní LED svítilny.

Velikostně má být e-tron GT vlastně elektrickou verzí modelu A7 Sportback, i když bude ve výsledku působit trochu subtilněji a svalnatěji. S využitím platformy Porsche mluvíme samozřejmě také o stejném ústrojí, které bude e-tron GT nejspíš používat. Systémový výkon dvou elektromotorů (jeden na každé nápravě) byl v konceptu udávaných 434 kW (590 koní).  

Nové Porsche Taycan: Až 630 koní a prapodivné označení Turbo

Nové Porsche Taycan: Až 630 koní a prapodivné označení Turbo

U produkční verze e-tronu GT se očekává zrychlení z nuly na 100 km/h za 3,5 vteřiny a maximální rychlost 240 km/h. Bateriový modul s kapacitou okolo 90 kWh má zajistit dojezd přes 400 km na jedno nabití, kdežto na 80% kapacitu byste měli akumulátory dobít během 20 minut.

Předzvěst sériové techniky tedy nakonec ukáže Porsche Taycan, jehož premiéra je na naplánovaná na letošní září. Sourozenec od Audi se tak objeví až po něm, přičemž se startem výroby v roce 2020 se očekávají první dodávky modelů zákazníkům na začátku roku 2021.

Audi

Německá automobilka Audi patří do od roku 1964 ke koncernu Volkswagen, ve kterém má roli prémiové značky. Počátky společnosti sahají do roku 1899 a k zakladateli Augustu Horchovi.

Audi A1 •  Audi A3Audi A4Audi A5Audi A6Audi A7Audi A8Audi Q2Audi Q3Audi Q5Audi Q7Audi Q8Audi R8Audi e-tron

S Audi e-tron GT quattro poprvé v Česku: Zlato, dneska se radši nemaluj

Audi e-tron GT quattro

V rámci přivítání žhavé novinky na českém trhu nás české zastoupení Audi pozvalo na první projížďku s modelem e-tron GT. Vzali jsme si základní specifikaci.

8.  4.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Audi e-tron S Sportback: Rychlost a luxus v základu, lehká noha volitelně

Audi e-tron S

Pohybuje se tiše, přesto není nenápadné. Umí jezdit velmi svižně, ale lépe se cítí v uvolněném tempu. Audi e-tron S je i v akčním hávu s karoserií Sportback rozporuplné, ale kvalitní auto.

6.  4.  2021 | Richard Herbich
TEST Hyundai Nexo FCEV: Budoucnost může vypadat i takto. Je to dobrý směr?

Hyundai Nexo FCEV

Na Hyundai Nexo v Česku ještě nejsme dostatečně připraveni. I tak jsme si ho ale zkusili a zjistili, že je to moc fajn auto.

4.  4.  2021 | Vladimír Kadera