Sériová Škoda Octavia znova unikla na veřejnost. Poprvé se ukazuje jako kombi

Nová Škoda Octavia se světu poprvé ukáže až příští týden. Snímek, kdy vám dnes ukážeme, je už druhým únikem za posledních pár dnů.

Trochu se bojíme, aby nám Škodovka měla 11. listopadu, kdy v Praze světu poprvé ukáže novou generaci Octavie, co prezentovat. Vůz, který měl až do příštího pondělí zůstat zahalený, se nám už před časem ukázal jako liftback a dnes přichází na řadu kombi. Snímek verze, která do prodeje vstoupí jako první, zveřejnil magazín Motor a v Česku na něj jako první upozornili kolegové z Autobible.

Nová Škoda Octavia odhalena. Omylem ukázala jednu z budoucích konfigurací

Nová Škoda Octavia odhalena. Omylem ukázala jednu z budoucích konfigurací

Těžko povědět, jestli jde o jeden z oficiálních snímků v hodně zhoršené kvalitě, nebo si někdo dal pořádnou práci se skládačkou z videa, které Škodovka sama zveřejnila už včera. Šlo ale o pouhé detaily karoserie, jako jsou světla, víko kufru kombíku a tak dále. Ať to nakonec bylo jakkoliv, máme před sebou v podstatě reálný obraz vozu.

Čekání na novou Octavii se nemusí vyplatit. Ještě dlouho vám nenabídne vše

Čekání na novou Octavii se nemusí vyplatit. Ještě dlouho vám nenabídne vše

O nové Octavii už nyní víme spoustu důležitého. Kolega Jirka Baborský se s vámi o všechno podělil v jízdních dojmech s maskovanými prototypy, které jsme zveřejnili koncem minulého měsíce. Škoda slíbila, že se první sériové Octavie objeví na silnicích ještě před koncem letošního roku, naplno se vykrývání objednávek rozběhne v prvním čtvrtletí příštího roku.

První Octavia se představila před 23 lety v Praze. Připomeňte si její velký den

První Octavia se představila před 23 lety v Praze. Připomeňte si její velký den

V prvním kvartálu příštího roku nadejte i den D, tedy oficiální uvedení Octavie na český trh. Podle našich informací ještě nebylo stanoveno přesné datum, máme prý ale počítat s nějakým pěkně „kulatým datem“. Máte svůj tip? Podělte se o něj s námi v diskusi pod článkem!

TEST Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG: Můj brácha má prima bráchu

Seat Leon 1.5 eTSI (110 kW) DSG

S kompakty na platformě MQB Evo se v posledních měsících roztrhl pytel. Dnes si řekneme více o novém Seatu Leon, který dorazil do testu v podobné konfiguraci jako nedávno Volkswagen Golf. Mohou se oba sourozenci v zásadních věcech vůbec lišit?

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
TEST Audi A3 Sportback 30 TDI S line: Náročné ho získat, snadné s ním žít

Audi A3 30 TDI S line

Čtvrtá generace Audi A3 oficiálně dorazila na český trh. Do testu jsme si vzali zajímavou verzi - kombinaci sportovní výbavy S Line a základního vznětového motoru 30 TDI (85 kW).

10.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 87 příspěvků
TEST Ford Kuga 2.5 PHEV: Velmi dobrý plug-in hybrid, jen šitý horkou jehlou

Ford Kuga 2.5 PHEV

Ford oddaloval vývoj nové generace hybridů pro evropské trhy jako ošetření bolavého zubu a na jednom z jeho nejnovějších přírůstků je chvatná práce bohužel tak trochu znát. Stojí ale kvůli tomu vrcholná benzín-elektrická verze nové Kugy nutně za starou belu? Pojďte se podívat.

7.  7.  2020 | Miro Mihálik | 34 příspěvků