Sériová Škoda Octavia znova unikla na veřejnost. Poprvé se ukazuje jako kombi

Nová Škoda Octavia se světu poprvé ukáže až příští týden. Snímek, kdy vám dnes ukážeme, je už druhým únikem za posledních pár dnů.

Trochu se bojíme, aby nám Škodovka měla 11. listopadu, kdy v Praze světu poprvé ukáže novou generaci Octavie, co prezentovat. Vůz, který měl až do příštího pondělí zůstat zahalený, se nám už před časem ukázal jako liftback a dnes přichází na řadu kombi. Snímek verze, která do prodeje vstoupí jako první, zveřejnil magazín Motor a v Česku na něj jako první upozornili kolegové z Autobible.

Nová Škoda Octavia odhalena. Omylem ukázala jednu z budoucích konfigurací

Nová Škoda Octavia odhalena. Omylem ukázala jednu z budoucích konfigurací

Těžko povědět, jestli jde o jeden z oficiálních snímků v hodně zhoršené kvalitě, nebo si někdo dal pořádnou práci se skládačkou z videa, které Škodovka sama zveřejnila už včera. Šlo ale o pouhé detaily karoserie, jako jsou světla, víko kufru kombíku a tak dále. Ať to nakonec bylo jakkoliv, máme před sebou v podstatě reálný obraz vozu.

Čekání na novou Octavii se nemusí vyplatit. Ještě dlouho vám nenabídne vše

Čekání na novou Octavii se nemusí vyplatit. Ještě dlouho vám nenabídne vše

O nové Octavii už nyní víme spoustu důležitého. Kolega Jirka Baborský se s vámi o všechno podělil v jízdních dojmech s maskovanými prototypy, které jsme zveřejnili koncem minulého měsíce. Škoda slíbila, že se první sériové Octavie objeví na silnicích ještě před koncem letošního roku, naplno se vykrývání objednávek rozběhne v prvním čtvrtletí příštího roku.

První Octavia se představila před 23 lety v Praze. Připomeňte si její velký den

První Octavia se představila před 23 lety v Praze. Připomeňte si její velký den

V prvním kvartálu příštího roku nadejte i den D, tedy oficiální uvedení Octavie na český trh. Podle našich informací ještě nebylo stanoveno přesné datum, máme prý ale počítat s nějakým pěkně „kulatým datem“. Máte svůj tip? Podělte se o něj s námi v diskusi pod článkem!

Za volantem Fordu Transit PHEV: Vážně někdo potřebuje dodávku do zásuvky?

Fordu Transit Custom PHEV

Bez elektriky se to neobejde ani u užitkových vozidel. A pokud chce Ford i nadále patřit v tomto segmentu ke špičce, musel se současnému trendu přizpůsobit. Nové mild-hybridní a plug-in hybridní modely jsme již měli možnost vyzkoušet.

10.  11.  2019 | Svět motorů | 36 příspěvků
Minitest BMW 640d xDrive GT: Svatební povoz, dálniční expres i luxusní náklaďák

BMW 640d xDrive GT

Jak byste hodnotili bleskurychlou možnost využít komfortního hrbáče od BMW, když nemáte čas a hrnou se na vás povinnosti okolo svatby? Asi nějak takhle…

7.  11.  2019 | Daniel Fuglevič | 55 příspěvků
TEST Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI: Ani ryba, ani rak. Tak co tedy?

Kia ProCeed GT 1.6 T-GDI

Gran Tourismo – ikonická posh kategorie komfortních, rychlých a rozměrných vozů pro neskromné transkontinentální cesty plné emocí. Od kochacích průjezdů serpentin Azurového pobřeží, přes agresivní stinty skrz Alpské průsmyky, po Vollgas na Autobahnu a cruising luxusními bulváry světových metropolí… tak přesně tohle Kia ProCeed GT neumí. Ale vypadá u toho zatraceně dobře!

5.  11.  2019 | Petr Schnagl | 62 příspěvků