Sériová Alfa Romeo Tonale unikla na veřejnost. Může být novou spásou Italů

Koncept Tonale nebyl pouhým výstřelem do tmy a už nyní si můžeme nalít čistého vína. První fotky sériové verze totiž unikly na veřejnost ještě před premiérou.

Crossover Alfa Romeo Tonale, konkurent Audi Q3 či BMW X1, byl jedním z překvapení letošního autosalonu v Ženevě. Vůz, který se může stát nejprodávanějším modelem Alfy Romeo, je v sériovém provedení civilnější. Tak výrazných změn, jakých se s přerodem konceptu v produkt, který si můžete koupit, často dočkáváme, ale nedoznal. Přesvědčit se o tom můžete v přiložené galerii.

Koncept Tonale je Jeep s hybridní technikou v obleku od Alfy Romeo

Koncept Tonale je Jeep s hybridní technikou v obleku od Alfy Romeo

Příď je stále hodně zamračená, kola jsou menší a dávají vyniknout vyšší stavbě vozu. Svítilny nejsou tak úzké, ale stále se táhnou přes celou šířku karoserie a nárazníky se nezměnily prakticky vůbec. Záď už jen tolik nepřipomíná krásné kupé Brera. Dokonce i kliky zadních dveří se stále schovávají ve sloupích karoserie, jak ale možná sami víte, o nejpraktičtější řešení nikdy nešlo.

Alfa Romeo Brera 3,2 JTS V6 - čertovsky krásná Italka

Alfa Romeo Brera 3,2 JTS V6 - čertovsky krásná Italka

Vedle několika snímků exteriéru unikl na veřejnost i snímek interiéru. Ani ten koncept nezapře. Přišel o displeje ve výdeších ventilace, nádherný, ale v praxi těžko použitelný středový tunel, a volant je ten samý kůží obšitý plasťák, jaký známe z Giulie a Stelvia. Volně stojící displej infotainmentu je dneska v módě, stejně jako digitální přístrojový štít. Přibyla i tlačítka pro ovládání klimatizace.

Alfa Romeo Tonale by se měla začít prodávat v příštím roce a využije platformu Jeepu Renegade. Můžeme tak počítat s pohonem všech kol a v dnešní době nezbytným plug-in hybridem, který Jeep prezentoval právě ve svém nejmenším SUV. Vedle toho se ale dočkáme i modelu, které nabídne prostor až sedmi cestujícím. Mělo by se jednat o protažené Stelvio, což znamená podélně uložený motor a pohon preferující zadní kola.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

včera | Jan Mička | 25 příspěvků
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

8.  8.  2020 | Lukáš Prejzek | 10 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků