Sériová Alfa Romeo Tonale unikla na veřejnost. Může být novou spásou Italů

Koncept Tonale nebyl pouhým výstřelem do tmy a už nyní si můžeme nalít čistého vína. První fotky sériové verze totiž unikly na veřejnost ještě před premiérou.

Crossover Alfa Romeo Tonale, konkurent Audi Q3 či BMW X1, byl jedním z překvapení letošního autosalonu v Ženevě. Vůz, který se může stát nejprodávanějším modelem Alfy Romeo, je v sériovém provedení civilnější. Tak výrazných změn, jakých se s přerodem konceptu v produkt, který si můžete koupit, často dočkáváme, ale nedoznal. Přesvědčit se o tom můžete v přiložené galerii.

Koncept Tonale je Jeep s hybridní technikou v obleku od Alfy Romeo

Koncept Tonale je Jeep s hybridní technikou v obleku od Alfy Romeo

Příď je stále hodně zamračená, kola jsou menší a dávají vyniknout vyšší stavbě vozu. Svítilny nejsou tak úzké, ale stále se táhnou přes celou šířku karoserie a nárazníky se nezměnily prakticky vůbec. Záď už jen tolik nepřipomíná krásné kupé Brera. Dokonce i kliky zadních dveří se stále schovávají ve sloupích karoserie, jak ale možná sami víte, o nejpraktičtější řešení nikdy nešlo.

Alfa Romeo Brera 3,2 JTS V6 - čertovsky krásná Italka

Alfa Romeo Brera 3,2 JTS V6 - čertovsky krásná Italka

Vedle několika snímků exteriéru unikl na veřejnost i snímek interiéru. Ani ten koncept nezapře. Přišel o displeje ve výdeších ventilace, nádherný, ale v praxi těžko použitelný středový tunel, a volant je ten samý kůží obšitý plasťák, jaký známe z Giulie a Stelvia. Volně stojící displej infotainmentu je dneska v módě, stejně jako digitální přístrojový štít. Přibyla i tlačítka pro ovládání klimatizace.

Alfa Romeo Tonale by se měla začít prodávat v příštím roce a využije platformu Jeepu Renegade. Můžeme tak počítat s pohonem všech kol a v dnešní době nezbytným plug-in hybridem, který Jeep prezentoval právě ve svém nejmenším SUV. Vedle toho se ale dočkáme i modelu, které nabídne prostor až sedmi cestujícím. Mělo by se jednat o protažené Stelvio, což znamená podélně uložený motor a pohon preferující zadní kola.

Alfa Romeo

Alfa Romeo je sportovní značka koncernu FCA. Její vozy charakterizuje osobitý design, živé motory a vynikající podvozky.

Společnost byla založena v roce 1910 jako A.L.F.A, své současné jméno získala v roce 1920. Součástí Fiat Group se stala v roce 1986, od roku 2021 patří do skuoiny Stellantis.

Přehled modelů: Alfa Romeo MiTo • Alfa Romeo Giulietta • Alfa Romeo 4C • Alfa Romeo 4C Spider • Alfa Romeo Stelvio • Alfa Romeo Giulia

DS 4 je synonymem pařížského luxusu. Už jsme se svezli a máme dobré zprávy

DS 4 PureTech a E-Tense

Tři roky po ukončení výroby se vrací DS 4 ve druhé generaci. Jak jezdí, jsme vyzkoušeli v zemi, kde je tenhle kompaktní model s nádechem luxusu doma: ve Francii.

včera | David Šprincl | 12 příspěvků
TEST Volkswagen Arteon R 2.0 TSI SB: Chladnokrevně efektivní bijec v kvádru

Vokswagen Arteon R Shooting Brake

Velké benzinové kombi s pořádnou porcí výkonu a bez elektromotorů? Do budoucna půjde o stále vzácnější zboží. V téhle formě je snadné odpustit mu i drobné nedokonalosti.

14.  9.  2021 | Richard Herbich | 35 příspěvků
Poprvé za volantem nové Dacie Duster: Opět se vyplatilo poslouchat zákazníky

Dacia Duster TCe 130 EDC

Nové funkce, automatická převodovka, lepší interiér. Facelift dokazuje, že skvělá Dacia Duster může být ještě lepší.

12.  9.  2021 | Vladimír Kadera | 35 příspěvků