Šeptanda: Volkswagen Golf Variant páté generace bude

Ačkoliv podle prvních zpráv neměl Volkswagen v plánu vyrábět verzi kombi (Variant) vycházející z páté generace Golfu, nové informace původní tvrzení vyvrací. VW prý reaguje na požadavky trhu, který si kombi verzi přeje. To ale nic nemění na tom, že na začátku příštího roku přijde na trh verze Plus, což je Golf se zvýšenou stavbou karoserie - něco jako Seat Altea. Předchozí (současná) verze Variant se bude vyrábět až do října 2006, začátkem roku 2007 jej pak nahradí nové kombi; to bude vyráběno v Mexiku podobně jako nová Bora a New Beetle, zatímco Golf Plus bude vyjíždět z výrobních linek ve Wolfsburgu.

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků