Segway HT: Dvě kola stačí

O rozměrech ne větších, než je průměrná velikost lidského těla a se schopností napodobovat lidskou rovnováhu, zabírá Segway HT stejný prostor jako chodec a může se dostat kamkoliv se dostane člověk.
Segway HT: Dvě kola stačí
Zvětšuje také vzdálenost jakou může člověk urazit a množství, které unese. Jak říká Kamen, předseda představenstva společnosti Segway, "jedná se o vylepšení pohyblivosti jednotlivce, které lidem umožní lépe využívat jejich čas."

Klepněte pro větší obrázekPřevratná technologie, která stojí na pozadí Segway HT, se nazývá "dynamická stabilizace." Ta umožňuje Segway HT napodobovat udržování rovnováhy v souladu s pohybem těla. Gyroskopy a snímače náklonu v zařízení sledují těžiště stokrát za vteřinu. Když se postava nakloní kupředu, Segway se také nakloní kupředu, nakloní- li se dozadu, učiní tak i Segway.

Segway HT bude nejprve představen pro komerční využití. Mezi Klepněte pro větší obrázekprvní oblasti, v nichž bude Segway využíván, patří výrobní závody a obsluha skladů, cestování a turistika, veřejná bezpečnost, přeprava v závodech a školních areálech, doručování poštovních balíků a různých výrobků.

Mezi zákazníky vybrané pro účast na úvodním hodnocení patří Amazon.com, U.S. Postal Service, National Park Service, GE Plastics, Delphi Automotive a Michelin. Pro zákazníky bude tento výrobek dostupný koncem roku 2002.

O tom, kolik bude tato věcička stát zatím nejsou žádné oficiální informace. Vzhledem k použité technologii, však lze předpokládat cenu pro našince značně nepříznivou, tedy ne nižší jak Kč 100 000,- za základní provedení.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 18 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků