Šéfinženýr Bentley: Zaměříme se na SUV a vozy GT. Věříme i v palivové články

Hybridní Bentley Bentayga dokáže ujet čistě na elektřinu padesát kilometrů. Kdy jich ale ujede pět set?

Britská automobilka Bentley dokončuje svou příští strategii, ve které se chce zaměřit pouze na proslulé grand tourery a SUV. Čistě sportovně zaměřené modely a další karosářské varianty tak očekávat nemáme. Do výroby to prý nedotáhne ani očekávaný koncept EXP 12 Speed 6e roadster.

Potvrdil to současný šéfinženýr Werner Tietz. „Umístění takového konceptu do produkce v současné době nesouhlasí s naší strategií. Čistě sportovní automobily pro nás momentálně nejsou předmětem hovoru.“ Tietz poté dodal, že je tu potenciál i pro vůz ještě větší než je Bentayga, hlavně na čínském a americkém trhu.

Bentley Continental GT Number 9 Edition uvnitř nosí skutečný kus historie

Bentley Continental GT Number 9 Edition uvnitř nosí skutečný kus historie

Co by prý také mohlo fungovat, je myšlenka čistě elektrického vozu do města. O tom ale v Bentley prý zatím jenom spekulují. Nejdříve je třeba si rozmyslet, zda by bylo třeba rozjet zcela novou modelovou řadu, nebo rozšířit stávající nabídku o další verzi.

Tietz také dodal, že si je plně vědom budoucnosti a potenciálu bateriemi poháněných vozů, ale například taková Bentayga, která tahá většinou koňské přívěsy a lodě, by se současnou technologií ještě nemohla plnohodnotně fungovat.

Nový Bentley Flying Spur na první upoutávce. Vysunovací symbol na přídi vypadá majestátně

Nový Bentley Flying Spur na první upoutávce. Vysunovací symbol na přídi vypadá majestátně

„Proto naše pozornost směřuje i na technologii vodíkových palivových článků, i když jsme zatím zhruba deset let od jejího praktického využití. Také sledujeme možnosti, které vznikají s vývojem syntetických paliv“, dodal Tietz.

Bližší informace se dozvíme již v červenci, kdy automobilka slaví 100 let existence a při té příležitosti zveřejní, jaké si vytyčila budoucí mantinely.

TEST Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC: Když vám auto vybírá peněženka

Mitsubishi Space Star 1.2 MIVEC

Kategorie aut, která se dají koupit do tří set tisíc korun, se pomalu ale jistě zužuje. Kvůli novým povinným bezpečnostním systémům navíc můžeme očekávat zdražení napříc celým segmentem. Mitsubishi Space Star se však ještě drží v přijatelných mezích.

včera | Vladimír Kadera | 4 příspěvky
TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

19.  4.  2019 | Jan Mička | 70 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků