Šéfinženýr Bentley: Zaměříme se na SUV a vozy GT. Věříme i v palivové články

Hybridní Bentley Bentayga dokáže ujet čistě na elektřinu padesát kilometrů. Kdy jich ale ujede pět set?

Britská automobilka Bentley dokončuje svou příští strategii, ve které se chce zaměřit pouze na proslulé grand tourery a SUV. Čistě sportovně zaměřené modely a další karosářské varianty tak očekávat nemáme. Do výroby to prý nedotáhne ani očekávaný koncept EXP 12 Speed 6e roadster.

Potvrdil to současný šéfinženýr Werner Tietz. „Umístění takového konceptu do produkce v současné době nesouhlasí s naší strategií. Čistě sportovní automobily pro nás momentálně nejsou předmětem hovoru.“ Tietz poté dodal, že je tu potenciál i pro vůz ještě větší než je Bentayga, hlavně na čínském a americkém trhu.

Bentley Continental GT Number 9 Edition uvnitř nosí skutečný kus historie

Bentley Continental GT Number 9 Edition uvnitř nosí skutečný kus historie

Co by prý také mohlo fungovat, je myšlenka čistě elektrického vozu do města. O tom ale v Bentley prý zatím jenom spekulují. Nejdříve je třeba si rozmyslet, zda by bylo třeba rozjet zcela novou modelovou řadu, nebo rozšířit stávající nabídku o další verzi.

Tietz také dodal, že si je plně vědom budoucnosti a potenciálu bateriemi poháněných vozů, ale například taková Bentayga, která tahá většinou koňské přívěsy a lodě, by se současnou technologií ještě nemohla plnohodnotně fungovat.

Nový Bentley Flying Spur na první upoutávce. Vysunovací symbol na přídi vypadá majestátně

Nový Bentley Flying Spur na první upoutávce. Vysunovací symbol na přídi vypadá majestátně

„Proto naše pozornost směřuje i na technologii vodíkových palivových článků, i když jsme zatím zhruba deset let od jejího praktického využití. Také sledujeme možnosti, které vznikají s vývojem syntetických paliv“, dodal Tietz.

Bližší informace se dozvíme již v červenci, kdy automobilka slaví 100 let existence a při té příležitosti zveřejní, jaké si vytyčila budoucí mantinely.

Minitest elektromobilu Mini Cooper SE: Kulový blesk září jasně, ale jen krátce

Mini Cooper SE

Je lépe vyvážený než benzinový originál, a navíc má dost elektrických koní na to, abychom mu mohli bez ironie říkat ostrý hatchback. S malou kapacitou akumulátorů je to ale omezená, a kvůli ceně ne právě levná forma zábavy.

2.  8.  2020 | Miro Mihálik | 25 příspěvků
Minitest Honda Civic Type-R GT 2020: Limp Bizkit, komiksy a tanec na hraně

Honda Civic Type-R GT 2020

Honda vylepšila svůj nejostřejší model a vypustila ho mezi lidi ve třech verzích. Vyzkoušeli jsme tu prostřední, která má přinést vyvážený mix mezi sportovním a kultivovaným vozem.

30.  7.  2020 | Vladimír Kadera | 69 příspěvků
Škoda Slavia mohla být jiná, ale nastala krize. Řídili jsme ji poprvé a asi naposled

Škoda Slavia 1.5 TSI DSG

Naposledy vyráběla Škodovka kabriolet v 60. letech. Že by se tento fakt měl změnit, dávají jasně najevo studenti Středního odborného učiliště Škoda Auto, kteří postavili už sedmý koncept. Počtvrté jde o otevřený vůz, nazvaný Škoda Slavia.

28.  7.  2020 | Michal Dokoupil | 17 příspěvků