Šéf VW popřel snížení Škody na úroveň Dacie. Podle něj má nejlepší potenciál k růstu

Informace o snížení Škody na úroveň „české Dacie“ jsou podle vedoucího koncernu VW mylné. Na druhou stranu chce VW automobilce pomoci a navýšit její výrobní kapacitu.

Největší potenciál k růstu ze všech značek koncernu a poskytnutí ještě větší výrobní kapacity. Tyto myšlenky prozradil agentuře Reuters samotný šéf koncernu VW Herbert Diess. Prohlášením chce Diess rozpustit spekulace, že VW plánuje ze Škodovky udělat levnou značku na pozici například Dacie pod křídly Renaultu.  

Tohle mohla být první Škoda Octavia od Giugiara. Václav Klaus byl ale proti

Tohle mohla být první Škoda Octavia od Giugiara. Václav Klaus byl ale proti

Diessova reakce bezpochyby míří rovněž na odbory Škody Auto, jež proti údajnému směřování značky připravují celozávodní petici. Ta by mohla odstartovat po 15. listopadu, tedy po jednání koncernové dozorčí rady. K vyvrácení spekulací Diess uvedl, že úkolem koncernu bude naopak pomoc Škodě a poskytnutí větší kapacity k výrobě.

Odborům se ale rovněž nezamlouvá fakt, že projekt nové továrny v Turecku, která měla být původně určena výhradně pro Škodu, se později vydal směrem společné produkce s Volkswagenem a nyní by měla nakonec fungovat jen pro německou značku.   

Nová Škoda Octavia na prvních skicách! Naplno se představí už příští měsíc

Nová Škoda Octavia na prvních skicách! Naplno se představí už příští měsíc

„Zapojíme se, budeme bojovat za budoucnost. Nejsme ovce, které tady jen sledují, jak nás chce někdo poškodit. Chceme pokračovat v nastaveném úspěšném trendu. Chceme tady mít zaměstnanost, budoucnost, dobré mzdy a bonusy,“ řekl předseda podnikové rady Jaroslav Povšík. Informace přinesla ČTK.

S ohledem na spekulace o směřování značky se v dopise zaměstnancům vyjádřil i šéf Škody Bernhard Maier. Podle něj Škoda „už řadu let naplňuje jasně nastavenou strategii značky a produktovou strategii, která je celosvětově velice úspěšná“. A na tom se nemá v budoucnosti nic změnit.

TEST Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4: Jak roztomilý Japonec vyzrál na EU

Suzuki Ignis 1.2 DualJet Hybrid 4x4

Zatímco řada evropských automobilek šíří názor, že malá SUV a crossovery pohon 4x4 nepotřebují, Suzuki se s tím nepáře a v modelu Ignis jej nabízí. Po nedávné modernizaci dokonce s hybridním pohonem, který je pro daný model jedinou možností.

dnes | Jan Mička
Chevrolet Corvette C1 vzbudil rozruch v centru Prahy. Tento rudý skvost řídí žena

Chevrolet Corvette C1

Kdy jste naposledy spatřili na silnici Chevrolet Corvette? Možná docela nedávno. Jenže se s vámi vsadíme o cokoliv, že původní typ C1 z poloviny 50. let to rozhodně nebyl. Přesto i v Česku jeden takový vzácný zámořský klenot jezdí!

včera | Lukáš Prejzek | 8 příspěvků
Minitest BMW M850i xDrive Gran Coupé: Osm válců a čtyři věčně vysmáté hlavy

BMW M850i xDrive GC

Třetí karosářská varianta uzavírá náš obrázek o tom, jaká vlastně nová osmička je. Zároveň nám ale nedá si nevzpomenout na jedno z nejlepších aut na trhu. To je totiž také z Mnichova.

6.  8.  2020 | Vladimír Kadera | 30 příspěvků