Šéf VW popřel snížení Škody na úroveň Dacie. Podle něj má nejlepší potenciál k růstu

Informace o snížení Škody na úroveň „české Dacie“ jsou podle vedoucího koncernu VW mylné. Na druhou stranu chce VW automobilce pomoci a navýšit její výrobní kapacitu.

Největší potenciál k růstu ze všech značek koncernu a poskytnutí ještě větší výrobní kapacity. Tyto myšlenky prozradil agentuře Reuters samotný šéf koncernu VW Herbert Diess. Prohlášením chce Diess rozpustit spekulace, že VW plánuje ze Škodovky udělat levnou značku na pozici například Dacie pod křídly Renaultu.  

Tohle mohla být první Škoda Octavia od Giugiara. Václav Klaus byl ale proti

Tohle mohla být první Škoda Octavia od Giugiara. Václav Klaus byl ale proti

Diessova reakce bezpochyby míří rovněž na odbory Škody Auto, jež proti údajnému směřování značky připravují celozávodní petici. Ta by mohla odstartovat po 15. listopadu, tedy po jednání koncernové dozorčí rady. K vyvrácení spekulací Diess uvedl, že úkolem koncernu bude naopak pomoc Škodě a poskytnutí větší kapacity k výrobě.

Odborům se ale rovněž nezamlouvá fakt, že projekt nové továrny v Turecku, která měla být původně určena výhradně pro Škodu, se později vydal směrem společné produkce s Volkswagenem a nyní by měla nakonec fungovat jen pro německou značku.   

Nová Škoda Octavia na prvních skicách! Naplno se představí už příští měsíc

Nová Škoda Octavia na prvních skicách! Naplno se představí už příští měsíc

„Zapojíme se, budeme bojovat za budoucnost. Nejsme ovce, které tady jen sledují, jak nás chce někdo poškodit. Chceme pokračovat v nastaveném úspěšném trendu. Chceme tady mít zaměstnanost, budoucnost, dobré mzdy a bonusy,“ řekl předseda podnikové rady Jaroslav Povšík. Informace přinesla ČTK.

S ohledem na spekulace o směřování značky se v dopise zaměstnancům vyjádřil i šéf Škody Bernhard Maier. Podle něj Škoda „už řadu let naplňuje jasně nastavenou strategii značky a produktovou strategii, která je celosvětově velice úspěšná“. A na tom se nemá v budoucnosti nic změnit.

Minitest Toyota Yaris GR-Sport Hybrid: Hvězdné války bez zvláštních efektů

Toyota Yaris GR Sport Hybrid

Naprosto skvělá Toyota Yaris GRMN vypadá jako helma bojovníka z Hvězdných válek a jízda je jako mezigalaktická bitva. Co když ale slavné sérii filmů vezmete speciální efekty?

dnes | Vladimír Kadera | 1 příspěvek
Minitest Mazda 6 Wagon Skyactiv-D184 AT Revolution Top: Pohlazení po duši

Mazda 6 Wagon Skyactiv-D AT

Současná generace Mazdy 6 je tady s námi už od roku 2013. Její poslední facelift byl tak důsledný, že by se snad dalo hovořit o mezigenerační obměně, tyto úvahy si ale dnes odpustíme. Pojďme si místo toho popovídat o tom, proč je Mazda 6 stále prostě „jen“ moc, moc dobré auto.

19.  11.  2019 | Petr Schnagl | 70 příspěvků
Minitest BMW 440i xDrive Cabrio: Jízda s panem Dokonalým. Možná už naposledy

BMW 440i xDrive Cabrio

Kabriolety střední velikosti se už pomalu stávají ohroženým druhem. Buďme rádi za každého zástupce této dokonalé třídy!

16.  11.  2019 | Vladimír Kadera | 14 příspěvků