Šéf VW: Bugatti Veyron nám nevydělá ani euro

Pojem Bugatti Veyron dříve znamenal představu o monstrózním výkonu 1001 koní a rychlosti přesahující hranici 400 km/h. Dnes se lidé spíše ptají, zda tento supersport vůbec opustí vrata automobilky. Nejdříve byly problémy s vyvážeností, pak se stabilitou a aerodynamikou a teď se testuje výdrž motoru a celého stroje. Hledá se taky směs pro pneumatiky, která by si udržela potřebnou přilnavost na vozovku ve vysokých rychlostech. Dohromady se celý projekt opět posouvá a první sériová verze Veyronu dorazí k zákazníkům minimálně za rok.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Šéf koncernu Volkswagenu, pod který spadá samozřejmě i automobilka Bugatti, pro média řekl, že ho z celého projektu Veyron bolí hlava. "Nejde nám o peníze. Už teď je jasné, že nám Veyron i přes svou vysokou cenu nevydělá ani euro. Jde o prestiž, my chceme tento vůz dokončit a dokázat, že na to máme."

Tip: Stáhněte si plakáty Bugatti Veyron

Celá tato limitovaná edice bude mít 50 kusů a většina modelů je již dopředu zamluvená či dokonce zaplacená. Otázkou však zůstává fakt, kdy bude Veyron hotov a zda bude konkurenceschopný pro Ferrari Enzo, Koenigsegg CCR nebo americké SSC Aero SC/8T, o kterém jsme psali již dříve.

Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků
TEST: Moto Guzzi Audace Carbon – Pořádná stylovka za půl milionu

Moto Guzzi Audace Carbon

Pokud jste rádi středem pozornosti, milujete bloumání krajinou bez určeného cíle a neplánujete tripy delší než 200 km, mohla by vás tahle fajnová Guzzi zajímat. Ohromuje svým charakterem a její motor vás nadchne stejně jako italský smysl pro detail.

28.  9.  2017 | Michal Žďárský | 11 příspěvků