Šéf VW: Bugatti Veyron nám nevydělá ani euro

Pojem Bugatti Veyron dříve znamenal představu o monstrózním výkonu 1001 koní a rychlosti přesahující hranici 400 km/h. Dnes se lidé spíše ptají, zda tento supersport vůbec opustí vrata automobilky. Nejdříve byly problémy s vyvážeností, pak se stabilitou a aerodynamikou a teď se testuje výdrž motoru a celého stroje. Hledá se taky směs pro pneumatiky, která by si udržela potřebnou přilnavost na vozovku ve vysokých rychlostech. Dohromady se celý projekt opět posouvá a první sériová verze Veyronu dorazí k zákazníkům minimálně za rok.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Šéf koncernu Volkswagenu, pod který spadá samozřejmě i automobilka Bugatti, pro média řekl, že ho z celého projektu Veyron bolí hlava. "Nejde nám o peníze. Už teď je jasné, že nám Veyron i přes svou vysokou cenu nevydělá ani euro. Jde o prestiž, my chceme tento vůz dokončit a dokázat, že na to máme."

Tip: Stáhněte si plakáty Bugatti Veyron

Celá tato limitovaná edice bude mít 50 kusů a většina modelů je již dopředu zamluvená či dokonce zaplacená. Otázkou však zůstává fakt, kdy bude Veyron hotov a zda bude konkurenceschopný pro Ferrari Enzo, Koenigsegg CCR nebo americké SSC Aero SC/8T, o kterém jsme psali již dříve.

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků