Šéf Mercedesu: „Když jsme kývli na hypersport AMG One, museli jsme být opilí“

Výkonný ředitel německé automobilky Ola Källenius projevil vzácnou dávku upřímnosti. Výkladní skříň technologií je pro Mercedes evidentně dobrý bolehlav.

Hyperauto Mercedes-AMG One je v přípravě už nějaký ten rok a nyní se zdá, že premiéra finální sériové verze není daleko – dle informací magazínu Autocar se výkonný ředitel automobilky Ola Källenius před investory vyjádřil, že k představení dojde během několika týdnů. Zároveň potvrdil, že vyrobit něco takového pro běžný provoz není žádná legrace.

„Tým AMG a oddělení vysoce výkonných hnacích ústrojí pro Formuli 1 za námi asi před čtyřmi lety přišli a řekli: ‚Máme skvělý nápad, pojďme dát motor z Formule 1 do silničního vozu.‘ Budu se muset podívat na zápis z jednání, ale jsem si jistý, že když jsme řekli ano, byli jsme opilí,“ uvedl dle Autocaru na setkání v Monaku.

Na této akci také ředitelka marketingu Bettina Fetzerová slíbila, že o vývoji Mercedesu-AMG One značka chystá „velmi upřímný dokument.“ Vůz má pohánět přeplňovaný šestiválec o objemu 1,6 litru, který je s úpravami převzatý z monopostu F1 sezony 2017, kombinovaný se čtyřmi elektromotory. Systémový výkon se má pohybovat až okolo 919 kW (1250 k). V plánu je výroba 275 kusů a každý již má svého majitele. Cena za jeden exemplář byla mezi 60 a 70 miliony korun.

AMG

AMG je německá společnost, která se zabývá závodními úpravami a sportovním tuningem vozů Mercedes-Benz. Společnost byla založena v roce 1967 dvojicí Hans Werner Aufrecht a Erhard Melcher. Většinou se značka uvádí jako Mercedes-AMG.

Mercedes-AMG GT Black Series • Mercedes-AMG GLB

Diskuze (14) Další článek: Z okresky rovnou na okruh. Nový Seven 420 CUP přizpůsobíte závodní trati během pár minut a bez nářadí

Témata článku: , , , , , , , , , , , , , ,