Šéf Daimleru se rozpovídal o novém Mercedesu SL. Zavzpomíná na minulost

Mercedes SL byl vždy výkladní skříní německé automobilky. Současná generace modelu se ale nesetkává s velkou popularitou. Její nástupce to má změnit.

Vrcholné verze modelu SL vlastnili většinou úspěšní lidé a hollywoodská smetánka. Jeho pověst se začala budovat s modelem SL 300 Gullwing z roku 1954, který se považuje za první supersport. Poznávacím znamením byly dveře otevírané nahoru, které při pohledu zepředu připomínaly racčí křídla.

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Na nedávném veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas vyzpovídal magazín CarAdvice šéfa koncernu Daimler, Dietera Zetscheho, který prozradil první detaily. Podle něj má být nové SL senzační a oslňující. Nadcházejícímu grand toureru prý vidí velmi světlou budoucnost. Při povídání o novince často odkazoval právě na Gullwing. Jeho cílem je vtisknout ducha Gullwingu do nově připravovaného modelu.

TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Podle informací od lidí z oddělení designu ale nemáme očekávat moderní interpretaci modelu z 50. let, dokonce prý ani nepůjde o vůz s nějakým retro nádechem. Novinka si pouze vypůjčí DNA klasického vozu. Co přesně tím mají na mysli, teď opravdu nelze říct. Na racčí křídla si ale zřejmě můžeme nechat zajít chuť.

Kdy se nástupce SL objeví je zatím velká neznámá. Někteří ale tvrdí, že to bude na začátku příštího roku, kdy se očekává nástupce sportovního modelu AMG GT, se kterým má SL sdílet platformu. Hovoří se také o hybridních šesti- a osmiválcových motorech s pohonem zadních kol a volitelným pohonem všech čtyř kol. A možná se objeví i motor V12.

První jízda se Škodou Kamiq 1.0 TSI: Revoluci nečekejte, poctivý kus auta ano

Škoda Kamiq 1.0 TSI DSG (první svezení)

Už se těším, až si dnes večer sednu s šálkem horké kávy k počítači a zabořím se do diskuze pod tímto článkem. Na první dojem je totiž Škoda Kamiq opravdu dobrá.

včera | Vladimír Kadera | 147 příspěvků
TEST Subaru BRZ Spec. S: BRZy, jazyk, nazývat… věci pravými jmény

Subaru BRZ Spec. S

Pokud máme věci nazývat pravými jmény, je nutno poznamenat, že zlí jazykové tvrdí, že BRZ „nejede“. A je fér přiznat, že jakkoli pro modelový rok 2019 a speciálně v limitované edici Spec. S prodělalo řadu změn, včetně například jiného naladění řídící jednotky, je na tomto tvrzení kus pravdy. To však ani náhodou neznamená, že by BRZ nebylo skvělé auto.

19.  8.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
Minitest Toyota RAV4 2.5 Hybrid: Konečně něco, co si stojí za svým

Toyota RAV4 2.5 Hybrid (minitest)

Nová Toyota RAV4 nás už dříve překvapila extravagantním vzhledem, ale měli jsme k ní pár výhrad, které se pokusí smazat hybridní verze. Podaří se jí to?

16.  8.  2019 | Vladimír Kadera | 78 příspěvků