Šéf Daimleru se rozpovídal o novém Mercedesu SL. Zavzpomíná na minulost

Mercedes SL byl vždy výkladní skříní německé automobilky. Současná generace modelu se ale nesetkává s velkou popularitou. Její nástupce to má změnit.

Vrcholné verze modelu SL vlastnili většinou úspěšní lidé a hollywoodská smetánka. Jeho pověst se začala budovat s modelem SL 300 Gullwing z roku 1954, který se považuje za první supersport. Poznávacím znamením byly dveře otevírané nahoru, které při pohledu zepředu připomínaly racčí křídla.

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Na nedávném veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas vyzpovídal magazín CarAdvice šéfa koncernu Daimler, Dietera Zetscheho, který prozradil první detaily. Podle něj má být nové SL senzační a oslňující. Nadcházejícímu grand toureru prý vidí velmi světlou budoucnost. Při povídání o novince často odkazoval právě na Gullwing. Jeho cílem je vtisknout ducha Gullwingu do nově připravovaného modelu.

TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Podle informací od lidí z oddělení designu ale nemáme očekávat moderní interpretaci modelu z 50. let, dokonce prý ani nepůjde o vůz s nějakým retro nádechem. Novinka si pouze vypůjčí DNA klasického vozu. Co přesně tím mají na mysli, teď opravdu nelze říct. Na racčí křídla si ale zřejmě můžeme nechat zajít chuť.

Kdy se nástupce SL objeví je zatím velká neznámá. Někteří ale tvrdí, že to bude na začátku příštího roku, kdy se očekává nástupce sportovního modelu AMG GT, se kterým má SL sdílet platformu. Hovoří se také o hybridních šesti- a osmiválcových motorech s pohonem zadních kol a volitelným pohonem všech čtyř kol. A možná se objeví i motor V12.

Minitest Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4: Jediné svého druhu?

Suzuki Vitara 1.0 BoosterJet 4x4 (minitest)

Na kombinaci litrového tříválce a pohonu všech kol jenom tak nenarazíte. Suzuki Vitara se takto nabízí výhradně ve výbavě Premium za 490.900 Kč a jde o vůz, který byste rozhodně neměli přehlížet.

19.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 45 příspěvků
TEST BMW X4 M40d/240 kW: Začnu mít konečně rád crossovery?

BMW X4 M40d

Projet se v nejvýkonnější naftové X4 někde na riviéře, prskali bychom nad jejím podivným designem. Když ale máte na silnicích kalamitu a objevíte její zábavně naladěnou čtyřkolku, máte Vánoce i v únoru.

17.  2.  2019 | Miro Mihálik | 23 příspěvků
Minitest Škoda Superb 1.5 TSI ACT DSG: Je to o úhlu pohledu

Škoda Superb 1.5 TSI ACT (minitest)

Nový motor, stejný výkon. Změnila se nějak základní Škoda Superb s jednotkou 1.5 TSI?

15.  2.  2019 | Vladimír Kadera | 94 příspěvků