Šéf Daimleru se rozpovídal o novém Mercedesu SL. Zavzpomíná na minulost

Mercedes SL byl vždy výkladní skříní německé automobilky. Současná generace modelu se ale nesetkává s velkou popularitou. Její nástupce to má změnit.

Vrcholné verze modelu SL vlastnili většinou úspěšní lidé a hollywoodská smetánka. Jeho pověst se začala budovat s modelem SL 300 Gullwing z roku 1954, který se považuje za první supersport. Poznávacím znamením byly dveře otevírané nahoru, které při pohledu zepředu připomínaly racčí křídla.

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Mercedes-Benz CLA kupé oficiálně: Je to nejchytřejší Mercedes všech dob!

Na nedávném veletrhu spotřební elektroniky v Las Vegas vyzpovídal magazín CarAdvice šéfa koncernu Daimler, Dietera Zetscheho, který prozradil první detaily. Podle něj má být nové SL senzační a oslňující. Nadcházejícímu grand toureru prý vidí velmi světlou budoucnost. Při povídání o novince často odkazoval právě na Gullwing. Jeho cílem je vtisknout ducha Gullwingu do nově připravovaného modelu.

TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

TEST Mercedes-Benz S 560 kabrio: Bez střechy až do posledních paprsků

Podle informací od lidí z oddělení designu ale nemáme očekávat moderní interpretaci modelu z 50. let, dokonce prý ani nepůjde o vůz s nějakým retro nádechem. Novinka si pouze vypůjčí DNA klasického vozu. Co přesně tím mají na mysli, teď opravdu nelze říct. Na racčí křídla si ale zřejmě můžeme nechat zajít chuť.

Kdy se nástupce SL objeví je zatím velká neznámá. Někteří ale tvrdí, že to bude na začátku příštího roku, kdy se očekává nástupce sportovního modelu AMG GT, se kterým má SL sdílet platformu. Hovoří se také o hybridních šesti- a osmiválcových motorech s pohonem zadních kol a volitelným pohonem všech čtyř kol. A možná se objeví i motor V12.

Za volantem elektrické Škody Citigoe iV: Odsouzena k úspěchu. Na doživotí?

Škoda Citigoe iV

Na prezentaci v Nizozemsku jsme vedle plug-in hybridní Škody Superb poprvé vyzkoušeli také první sériově vyráběný elektromobil s okřídleným šípem ve znaku. Odsouzen k úspěchu ale byl už dlouho před tím.

3.  12.  2019 | Jan Mička | 139 příspěvků
Levné Hyundaie i20 a i30 na ostří nože: Hodně muziky za méně než 300.000 Kč!

Hyundai i20 vs. Hyundai i30

Řekněme, že chcete nové auto a stanovíte si limit 300 tisíc korun. Český Hyundai má pro vás hned dvě lákavé nabídky.

1.  12.  2019 | Vladimír Kadera | 80 příspěvků
Za volantem Škody Superb iV PHEV: Jasná revoluce, ovšem hlavně pro Škodu

Škoda Superb iV 1.4 PHEV

Elektrifikaci v dnešní době není radno podceňovat. Škodovka ji uvedla do běžné praxe hned u dvou modelů najednou, přičemž dnes se zaměříme na to „menší zlo“. Plug-in hybridní Superb jsme vyzkoušeli v okolí Amsterdamu a máme odpovědi na některé vaše dotazy.

30.  11.  2019 | Jan Mička | 93 příspěvků