Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Nedávno jsme vydali zprávu o ukončení nabídky Hyundaie i30 hatchback na českém trhu. V rámci dnešní tiskové konference se na toto téma rozpovídal šéf českého zastoupení značky Vladimír Vošický.

Hyundai i30 hatchback zmizel z české nabídky a koupit si jej oficiálně můžete pouze v ostrém provedení N. Výpadek se týká pouze této karosářské verze, která se však podle našich informací potvrzených přímo nošovickou továrnou stále vyrábí. Jak by také ne – Hyundai i30 se prodává na velkém množství trhů, navíc výpadek hatchbacku se třeba Německa, Polska a Rakouska netýká.

Kam se poděl Hyundai i30 HB? V Česku jej nekoupíte, český importér mlčí

Kam se poděl Hyundai i30 HB? V Česku jej nekoupíte, český importér mlčí

O nastalé situaci jsme jako první informovali už v druhé polovině ledna a postupně se nám podařilo zjistit, že výpadek hatchbacku do jisté míry souvisí s velice probíraným tématem zdražování nových aut. Výrobci nemají jinou možnost. Nároky na bezpečnost jsou čím dál vyšší a ve standardních výbavách už nyní najdeme drahé prvky aktivní bezpečnosti, které jsme si třeba před dvaceti lety neuměli představit.

TEST Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI: Má se Octavia bát?

TEST Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI: Má se Octavia bát?

A to není všechno. Přičtěte si k tomu náklady na rozvoj elektromobility, které se musejí promítnout už do dnešních cen nových aut, a dostáváme se do bodu, kdy se něco musí změnit. Podle současných výhledů může nastat situace, o které se zatím spekuluje – ukončení prodeje městských miniaut, u nichž bude zdražení vidět asi nejvíce. Zdražují však vozidla všech segmentů, ty nejoblíbenější nevyjímaje, a také ty ojeté.

Hyundai investuje miliardy do vodíkového pohonu. Chce být lídrem v oboru

Hyundai investuje miliardy do vodíkového pohonu. Chce být lídrem v oboru

Právě dnes probíhala v sídle českého zastoupení automobilky Hyundai bilanční tisková konference, během které došla řeč i na ukončení nabídky hatchbacku i30 na českém trhu. Podle Jana Pohorského z tiskového oddělení Hyundai Motor Czech došlo k přerušení prodeje vozu kvůli modelové péči s tím, že máme očekávat jisté překvapení. Tato odpověď se však neslučuje s tím, co na stejné téma pověděl Vladimír Vošický, šéf českého zastoupení značky Hyundai.

Řídili jsme Hyundai i30 N Fastback: Největší překvapení roku? Dost možná!

Řídili jsme Hyundai i30 N Fastback: Největší překvapení roku? Dost možná!

„S naší paletou pracujeme tak, jak český zákazník ocení. Hyundai i30 liftback (takto český Hyundai označuje hatchback, pozn. red.) není až tak aktivně nabízen, výrobně však existuje. Kdyby do showroomu přišel zákazník, který chce třeba liftback s motorem 1.4 T-GDI, tak s tím podnětem pracujeme. Takový zákazník však nepřišel,“ řekl Vošický. Jak by čeští dealeři s podnětem pracovali, šéf českého Hyundaie neprozradil, dodal však, že fleetové obchody s tímto modelem i nadále běží.

TEST Audi Q3 35 TDI S tronic: Když nemůže, tak přidej!

Audi Q3 35 TDI S tronic

Příbuznost minulé a nové generace Audi Q3 byste možná na první pohled netipovali. Až tak se kompaktní SUV změnilo. Otázkou zůstává, o kolik výš dokáže novinka posunout standardy nastolené předchůdcem.

včera | Jan Mička | 47 příspěvků
První jízda se Suzuki Swift Sport: Je to žlutý ďábel za super peníze!

Suzuki Swift Sport (první svezení)

„No konečně, ty malej rošťáku“, vypadlo ze mě ihned po nasednutí. Tohle auto je totiž naprosto skvělý způsob, jak utratit půl milionu.

14.  4.  2019 | Vladimír Kadera | 36 příspěvků
TEST BMW M850i xDrive Coupé: Do klubu rváčů v rukavičkách

BMW M850i xDrive

Lexus LC je možná zábavnější a lépe se poslouchá a Mercedes S Coupé je pravděpodobně o chloupek komfortnější. Lepší definice třídy gran turismo však na silnice snad ještě nevyjela.

13.  4.  2019 | Miro Mihálik | 15 příspěvků