Šéf Hyundai ČR: Vůz i30 HB nenabízíme. Nepřišel nikdo, kdo by ho chtěl

Nedávno jsme vydali zprávu o ukončení nabídky Hyundaie i30 hatchback na českém trhu. V rámci dnešní tiskové konference se na toto téma rozpovídal šéf českého zastoupení značky Vladimír Vošický.

Hyundai i30 hatchback zmizel z české nabídky a koupit si jej oficiálně můžete pouze v ostrém provedení N. Výpadek se týká pouze této karosářské verze, která se však podle našich informací potvrzených přímo nošovickou továrnou stále vyrábí. Jak by také ne – Hyundai i30 se prodává na velkém množství trhů, navíc výpadek hatchbacku se třeba Německa, Polska a Rakouska netýká.

Kam se poděl Hyundai i30 HB? V Česku jej nekoupíte, český importér mlčí

Kam se poděl Hyundai i30 HB? V Česku jej nekoupíte, český importér mlčí

O nastalé situaci jsme jako první informovali už v druhé polovině ledna a postupně se nám podařilo zjistit, že výpadek hatchbacku do jisté míry souvisí s velice probíraným tématem zdražování nových aut. Výrobci nemají jinou možnost. Nároky na bezpečnost jsou čím dál vyšší a ve standardních výbavách už nyní najdeme drahé prvky aktivní bezpečnosti, které jsme si třeba před dvaceti lety neuměli představit.

TEST Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI: Má se Octavia bát?

TEST Hyundai i30 Fastback 1.4 T-GDI: Má se Octavia bát?

A to není všechno. Přičtěte si k tomu náklady na rozvoj elektromobility, které se musejí promítnout už do dnešních cen nových aut, a dostáváme se do bodu, kdy se něco musí změnit. Podle současných výhledů může nastat situace, o které se zatím spekuluje – ukončení prodeje městských miniaut, u nichž bude zdražení vidět asi nejvíce. Zdražují však vozidla všech segmentů, ty nejoblíbenější nevyjímaje, a také ty ojeté.

Hyundai investuje miliardy do vodíkového pohonu. Chce být lídrem v oboru

Hyundai investuje miliardy do vodíkového pohonu. Chce být lídrem v oboru

Právě dnes probíhala v sídle českého zastoupení automobilky Hyundai bilanční tisková konference, během které došla řeč i na ukončení nabídky hatchbacku i30 na českém trhu. Podle Jana Pohorského z tiskového oddělení Hyundai Motor Czech došlo k přerušení prodeje vozu kvůli modelové péči s tím, že máme očekávat jisté překvapení. Tato odpověď se však neslučuje s tím, co na stejné téma pověděl Vladimír Vošický, šéf českého zastoupení značky Hyundai.

Řídili jsme Hyundai i30 N Fastback: Největší překvapení roku? Dost možná!

Řídili jsme Hyundai i30 N Fastback: Největší překvapení roku? Dost možná!

„S naší paletou pracujeme tak, jak český zákazník ocení. Hyundai i30 liftback (takto český Hyundai označuje hatchback, pozn. red.) není až tak aktivně nabízen, výrobně však existuje. Kdyby do showroomu přišel zákazník, který chce třeba liftback s motorem 1.4 T-GDI, tak s tím podnětem pracujeme. Takový zákazník však nepřišel,“ řekl Vošický. Jak by čeští dealeři s podnětem pracovali, šéf českého Hyundaie neprozradil, dodal však, že fleetové obchody s tímto modelem i nadále běží.

TEST Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid: Dost dobrá i pro Lexus

Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid

Nová Toyota Corolla se přiřítila na český trh hned ve třech karosářských verzích. Pro první test jsme zvolili tu nejpraktičtější, navíc s nejvýkonnějším hybridním pohonem. Dokáže opodstatnit vyšší cenu? A bavíme se vůbec ještě o mainstreamovém modelu?

včera | Jan Mička | 130 příspěvků
TEST Honda GL1800 Gold Wing DCT: Motorka za mega! Skoro...

Honda GL1800 Gold Wing DCT

Šestiválcový cestovní křižník s unikátní podvozkovou konstrukcí je to nejrozmařilejší, co Honda v jedné stopě nabízí. Gold Wing je ale zároveň také s velkou rezervou tou nejdražší dvoukolovou Hondou. Má vrcholné provedení šesté generace zlatokřídlé legendy čím opodstatnit cenovku zvící bezmála 900.000 Kč?

16.  6.  2019 | Petr Schnagl | 13 příspěvků
TEST Volkswagen T-Cross 1.0 TSI DSG R-Line: Důležitá módní záležitost

VW T-Cross 1.0 TSI DSG

Volkswagen rozštěpil Polo na dva samostatné modely. Oplastované CrossPolo je minulostí a jeho pozici zastoupila novinka jménem T-Cross. Nabízí kromě zvýšené stavby karoserie ještě něco?

15.  6.  2019 | Miro Mihálik | 64 příspěvků