Šéf automobilky Noble prozradil detaily o novém modelu M600

Britská automobilka Noble pracuje na novém modelu M600, který dostane pro pohon dvojicí turbodmychadel přeplňovaný osmiválec. Půjde totiž o čistokrevný supersport bez kompromisů a šéf automobilky vypustil do světa některé důležité detaily.

Vůz je nyní v konečné fázi testování a automobilka je s vozem prozatím velmi spokojená. Zajímavostí je, že osmiválec pod kapotou pochází od Yamahy a jde o stejný motor, jaký najdeme pod kapotou Volva S80 nebo XC90, jen turbodmychadla pro něj vyvinuly společnosti Motorkraft z USA a britský AER.

Model M600 dostane karoserii z velké části zhotovenou z uhlíkových vláken, výkon osmiválce bude dosahovat přes 600 koní a potěšením pro milovníky klasiky by měla být šestistupňová manuální převodovka. Vůz bude rovněž vybaven minimem elektroniky a je dost možné, že kromě ABS a kontroly trakce s možností deaktivace tu nenajdeme žádné prvky moderní doby.

Noble plánuje postavit jen 600 kusů tohoto modelu, a tak je jasné, že o exkluzivitu nouze nebude.

Klepněte pro větší obrázek
Noble M600 v přípravách

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků