Sedmičkové BMW slaví své třetí desetiletí

Uplynulo již třicet let od doby, kdy bavorská automobilka představila svou novou vlajkovou loď, řadu 7. Za léta svého působení se stala symbolem luxusu a své místo na vrcholu nabídky BMW si vždy obhájila. Ze začátku se vzhled těchto vozů podobal šestkovému coupé, které tehdy vyšlo z představ šéf designéra Paula Bracha.

Tato auta už na svou dobu disponovala moderními technologiemi, vozy nepostrádaly například ABS, airbagy za příplatek, klimatizaci či automatickou převodovku.

Za třicet let přešly „sedmičky“ řadou technických i designových změn, některé kousky se dnes můžou dokonce pochlubit i vodíkovým pohonem. Od roku 2002 tu máme již čtvrtou generaci tohoto vozu a v souvislosti s designem nelze nevzpomenout, že poměrně kontroverzní design má na svědomí Chris Bangle. Je to ale právě současná sedmička, která je relativně i absolutně nejúspěšnější v historii této řady.

TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 53 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků