Sebastian Vettel se vyjádřil k omezení rychlosti na Autobahnech. Názor pilota F1 překvapil

Myslíte si, že jezdec Formule 1 bude automaticky pro neomezenou rychlost na dálnicích? To byste se zmýlili...

Německo je obří země a úseky bez rychlostního limitu jsou užitečné, pokud se chcete někam dostat v rozumném čase. Již dlouho ale zní hlasy, které žádají omezení rychlosti z různých důvodů. K tématu se nedávno vyjádřil čtyřnásobný mistr světa F1 Sebastian Vettel.

Modernizace dálnice D1 končí. Pojďme se ohlédnout za 8 lety dopravního pekla

Modernizace dálnice D1 končí. Pojďme se ohlédnout za 8 lety dopravního pekla

Magazínu Auto motor Sport řekl: „Není to o osobních pocitech. Je důležité podívat se na celek. Omezení rychlosti by ušetřilo téměř dva miliony tun emisí CO2. A učinilo by silnice o trochu bezpečnějšími. V Německu dochází k nehodám, které se stanou pouze proto, že nemáme omezení rychlosti. Pokud můžete ušetřit život byť jen jediného člověka, za mne není o čem přemýšlet.“

Jak funguje mýtné v Evropě?

Jak funguje mýtné v Evropě?

V Německu platilo kvůli ropné krizi omezení na 100 km/h mezi prosincem 1973 a březnem 1974. V roce 1978 byl pak vyhlášen nezávazný rychlostní limit 130 km/h a vznikla pravidla, kde je jízda bez omezení možná. Došlo k gentlemanské dohodě mezi výrobci a německou vládou, jejímž výsledkem byly omezovače výkonných vozů na 250 km/h.

TEST VW Caddy Maxi California 2.0 TDI: Boží chatka na kolech za super peníze

VW Caddy Maxi California 2.0 TDI DSG

Základními lidskými potřebami je mít kde se vyspat, zůstat v teple a najíst se. S Californií to jde snadno a každý den jinde.

24.  10.  2021 | Richard Herbich | 16 příspěvků
Za volantem Chevrolet Corvette C1: Je to kousavá mrcha, nebo pohodlné GT?

Chevrolet Corvette C1

Chevrolet Corvette 1. generace je skutečná kráska. Po nastartování ale vymění něžnost za získání respektu širokého okolí. Je třeba se této nespoutané elegance bát?

23.  10.  2021 | Vladimír Kadera
TEST Mercedes-Benz EQA 250: Zlatíčko do zásuvky jen pro holky? Tak to pozor!

Mercedes-Benz EQA 250

Nejlevnější model rodiny EQ automobilky Mercedes-Benz působí spíše jako auto pro holky. Byla by ale škoda ho takhle povrchně škatulkovat. Obzvláště, když jeho vlastnosti ocení i chlapáci.

22.  10.  2021 | Jan Mička | 6 příspěvků