Seat v prvním čtvrtletí snížil svou ztrátu

Španělská automobilka Seat zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Automobilka, jejích budoucnost je v rámci koncernu Volkswagen mírně nejistá, si dokázala meziročně polepšit.

Za první tři měsíce letošního roku prodal Seat 108 160 vozidel, což představuje meziroční růst o jedno procento. Hlavní podíl na navýšení pak ma hlavně střední a východní Evropa, kde se Seatu opravdu dařilo.

Za toto období pak Seat dosáhl tržeb 1,486 mld. euro (přibližně 42 mld. Kč), což je stejně jako ve stejném období loňského roku.

Pozitivní je ovšem fakt, že Seat snížil svou ztrátu z loňských 21 mil. eur na letošních 11 mil. eur. Dle předpokladů by se pak mělo celé letošní hospodářství dostat do mírného plusu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

včera | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků