Seat v prvním čtvrtletí snížil svou ztrátu

Španělská automobilka Seat zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Automobilka, jejích budoucnost je v rámci koncernu Volkswagen mírně nejistá, si dokázala meziročně polepšit.

Za první tři měsíce letošního roku prodal Seat 108 160 vozidel, což představuje meziroční růst o jedno procento. Hlavní podíl na navýšení pak ma hlavně střední a východní Evropa, kde se Seatu opravdu dařilo.

Za toto období pak Seat dosáhl tržeb 1,486 mld. euro (přibližně 42 mld. Kč), což je stejně jako ve stejném období loňského roku.

Pozitivní je ovšem fakt, že Seat snížil svou ztrátu z loňských 21 mil. eur na letošních 11 mil. eur. Dle předpokladů by se pak mělo celé letošní hospodářství dostat do mírného plusu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

dnes | Michal Žďárský | 1 příspěvek
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků