Seat v prvním čtvrtletí snížil svou ztrátu

Španělská automobilka Seat zveřejnila své hospodářské výsledky za první čtvrtletí letošního roku. Automobilka, jejích budoucnost je v rámci koncernu Volkswagen mírně nejistá, si dokázala meziročně polepšit.

Za první tři měsíce letošního roku prodal Seat 108 160 vozidel, což představuje meziroční růst o jedno procento. Hlavní podíl na navýšení pak ma hlavně střední a východní Evropa, kde se Seatu opravdu dařilo.

Za toto období pak Seat dosáhl tržeb 1,486 mld. euro (přibližně 42 mld. Kč), což je stejně jako ve stejném období loňského roku.

Pozitivní je ovšem fakt, že Seat snížil svou ztrátu z loňských 21 mil. eur na letošních 11 mil. eur. Dle předpokladů by se pak mělo celé letošní hospodářství dostat do mírného plusu.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 6 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků