Seat v Istanbulu létal před milionem diváků

Více než milion diváků sledovalo na istanbulských nábřežích tureckou část seriálu Red Bull Air Race. Mike Mangold (Team Cobra/USA) porazil Paula Bonhomma (Team Matador/GBR) ve čtvrtém závodě sezóny, který se konal v sobotu 2. června 2007. Byl to také první závod, sponzorovaný španělskou automobilkou SEAT.

Nejlepší piloti světa závodili na vzdušné trati jen několik metrů nad vodami, které rozdělují Evropu a Asii. V napínavém čtvrtfinále byl mezi vítězem závodů z amerického Monument Valley Maďarem Peterem Besenyiem a Španělem Alejandrem Macleanem rozdíl jen 0,04 s.

Pozvaní hosté a novináři z osmi evropských zemí viděli dramatické závody, jejichž nedílnou součástí byla nepřehlédnutelná přítomnost značky SEAT. Loga španělské automobilové značky byla na letadlech, doprovodných vozidlech, v saloncích, na letišti, na oficiálních vozech i na exponátech vystavených v nedaleko hlediště.

Další zastávkou SEATu a Red Bull Air Race budou závody ve švýcarském Interlakenu
14. a 15. června 2007.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 17 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 207 příspěvků