Seat v Istanbulu létal před milionem diváků

Více než milion diváků sledovalo na istanbulských nábřežích tureckou část seriálu Red Bull Air Race. Mike Mangold (Team Cobra/USA) porazil Paula Bonhomma (Team Matador/GBR) ve čtvrtém závodě sezóny, který se konal v sobotu 2. června 2007. Byl to také první závod, sponzorovaný španělskou automobilkou SEAT.

Nejlepší piloti světa závodili na vzdušné trati jen několik metrů nad vodami, které rozdělují Evropu a Asii. V napínavém čtvrtfinále byl mezi vítězem závodů z amerického Monument Valley Maďarem Peterem Besenyiem a Španělem Alejandrem Macleanem rozdíl jen 0,04 s.

Pozvaní hosté a novináři z osmi evropských zemí viděli dramatické závody, jejichž nedílnou součástí byla nepřehlédnutelná přítomnost značky SEAT. Loga španělské automobilové značky byla na letadlech, doprovodných vozidlech, v saloncích, na letišti, na oficiálních vozech i na exponátech vystavených v nedaleko hlediště.

Další zastávkou SEATu a Red Bull Air Race budou závody ve švýcarském Interlakenu
14. a 15. června 2007.

Klepněte pro větší obrázek

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Minitest Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD: Důvod, proč MPV nesmí zemřít

Seat Alhambra 2.0 TDI DSG 4WD (minitest)

Rostoucí zájem o crossovery a SUV už v nedávné minulosti poslal na odpočinek dva velikány segmentu MPV. Jak ale dokazuje stále prodávaný Seat Alhambra, tyto vozy jsou stále potřeba.

22.  2.  2018 | Jan Mička | 4 příspěvky
TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 78 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků