SEAT rallye Český Krumlov slibuje lákavá překvapení

Po šesti úspěšných letech, během kterých se Volkswagen rallye Český Krumlov dostala pevně do povědomí soutěžních posádek i statisíců motoristických fanoušků, dochází ke změně generálního sponzora.
SEAT rallye Český Krumlov slibuje lákavá překvapení

Propříště ponese jihočeská soutěž, považovaná odborníky za nejhezčí a zároveň nejobtížnější podnik Mezinárodního mistrovství ČR v automobilových soutěžích, jméno SEAT – importér automobilů SEAT totiž od značky Volkswagen přebírá štafetu generálního sponzora. Už v příštím roce se tedy v obvyklém termínu v polovině května v malebném jihočeském městě pojede první ročník SEAT rallye Český Krumlov.

„Převzetí patronátu nad českokrumlovskou soutěží plně zapadá do naší strategie, která SEAT profiluje jako výrazně dynamickou značku s netajeným sportovním nábojem. Této filozofii odpovídá design i výkony všech našich modelů a je logické, že jsme chtěli tento image umocnit i podporou motoristické disciplíny, která je v ČR na vrcholu zájmu,“ říká Wolfgang Ratz, vedoucí divize SEAT společnosti Import Volkswagen Group s.r.o.

„Jsem velmi rád, že SEAT se rozhodl od nás převzít štafetu sponzoringu – českokrumlovská soutěž si během šesti let partnerství s Volkswagenem získala nejvyšší prestiž a renomé a pořadatelé SEAT rallye Český Krumlov mají tedy na čem stavět. Pochopitelně nás těší, že oblíbená automobilová soutěž zůstane i nadále spojena se značkou koncernu VW Group,“ komentuje „změnu dresu“ soutěže Frank Jürgens, vedoucí divize osobních vozů Volkswagen společnosti Import Volkswagen Group s.r.o.

„Kolegové od značky Volkswagen nám vybudovali výbornou startovací pozici a tým SEAT chce na toto úspěšné angažmá navázat. Chceme ale samozřejmě také přicházet s novinkami a každému je asi jasné, že se budeme snažit značku SEAT na soutěžních tratích patřičně zviditelnit. Vše je zatím ve stadiu prvotních jednání, ale pokud naše záměry vyjdou, dočkají se motorističtí fanoušci velmi příjemného překvapení,“ naznačuje záměry importéra automobilů SEAT s pořadateli SEAT rallye Český Krumlov jeho šéf Wolfgang Ratz.Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

včera | Miro Mihálik | 14 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 19 příspěvků
TEST Lada Vesta SW Cross: Mnohem lepší, než by měla být!

Lada Vesta SW Cross

Přestože jsou vozy Lada na českých silnicích jako doma už celá desetiletí, potkat, nebo ještě lépe řídit nejnovější modely, není zase tak snadné. A víte co? Je to velká škoda…

10.  7.  2018 | Jan Mička | 206 příspěvků