Seat novému Toledu věří

Automix.cz zveřejnil reakci Jana Klímy, tiskového mluvčího Seatu ČR, na kritický článek o novém Toledu. V něm mimo jiné říká:

„Proč tedy existuje nové Toledo? Prostě proto, že si to naši zákazníci přejí! Zájem o konvenční sedany nižší střední třídy totiž v Evropě dlouhodobě klesá.“

„Uděláme sedan na bázi vozu typu monospace a vneseme tak nový přístup do poněkud ustrnulé třídy klasických sedanů. Koncepce (malého) třetího prostoru kufru bude zachována a navíc bude mít Toledo rozměrné páté dveře jako hatchback, což byl prvek, který zákazníci velmi oceňovali u první generace Toleda a naopak postrádali u druhé.“

„Pokud jde o podobnost s již existujícím vozem jednoho z konkurentů, myslím, že nikdo, kdo viděl naše koncepty jako Tango nebo Salsa, nebude podezřívat SEAT z nedostatku invence a kreativity.“

Zkrátka Seat věří, že Toledo bude mít úspěch i přesto, že rozdílů oproti Altee není mnoho. De facto se vozy jen liší zavazadlovým prostorem a designem zádi.

Tip: Kompletní informace o novém Toledu

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Nové Toledo

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 8 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků