Seat myslí na děti

V duchu nových právních předpisů a obecně známého faktu, že jediným správným způsobem přepravy dítěte v automobilu je jeho usazení do dětské sedačky...
Seat myslí na děti
V duchu nových právních předpisů a obecně známého faktu, že jediným správným způsobem přepravy dítěte v automobilu je jeho usazení do dětské sedačky, začíná SEAT nabízet pro své modely Alhambra a Toledo sedačky integrované.

Zákazníci takovou nabídku jistě ocení, protože běžné dětské sedačky, pokud v nich nesedí dítě, v autě více méně překážejí. Ti z vás, co sedačku nechávájí v ráno v garáži s tím, že dnes přece dítě nikam nepovezou, se jistě již několikrát museli vrátit a sedačku naložit.

Řešení je velmi jednoduché. Ti co se právě chystají objednat Toledo nebo Alhambru, jistě v příplatkové výbavě objevili položku „Integrovaná dětská sedačka“.

Dětské sedačky vestavěné do struktury zadních sedadel se už před časem objevily v seznamu prvků nadstandardní výbavy modelů SEAT Alhambra. Nyní je mohou v případě zájmu získat i majitelé nových vozů SEAT Toledo.

Speciální konstrukce krajních zadních sedadel vozů SEAT Toledo umožňuje vertikální posunutí střední části sedáku směrem vzhůru, čímž se vytváří místo pro pohodlné cestování dítěte o hmotnosti mezi 9 až 36 kg. Vyvýšená poloha zaručuje mnohem efektivnější zajištění sedícího dítěte standardním tříbodovým samonavíjecím pásem.

V případě juniora o váze do 18 kg je nutné doplnit sestavu o speciální ochranný stoleček. Za dvě dětské sedačky integrované do krajních sedadel vozu SEAT Toledo se připlácí 10 720 Kč.

Dětské sedačky, integrované do samostatných sedadel druhé a třetí řady vozů SEAT Alhambra, mají nejenom vertikálně posuvné sedáky, ale při přepravě nejmenších pasažérů lze vyklopit i zádový díl opěradla, čímž vznikne příjemná sedačka s vlastními ramenními bezpečnostními pásy.

Celou sestavu doplňuje ochranný profil, který se připevňuje ke standardní opěrce hlavy. Ten zabraňuje nebezpečnému pohybu hlavy a krk u dítěte při nárazech ze strany. Za jedno sedadlo pro model SEAT Alhambra s integrovanou dětskou sedačkou si zákazník připlatí 8 210 Kč. Celkem lze do vozů SEAT Alhambra zabudovat čtyři samostatná sedadla s integrovanými dětskými sedačkami.

Automobily značky SEAT nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Jeep Compass 2,0 MultiJet: Horal mezi praktičtějšími crossovery

Jeep Compass 2,0 MultiJet

Nový Jeep Compass chce na rozdíl od hranatého předchůdce více cílit na městské zákazníky a bodovat svým stylem. Přesto mezi konkurenty zůstává drsnější variantou.

12.  12.  2017 | Milan Lažanský | 2 příspěvky
Test ojetiny Škoda Citigo: Skvělé auto s jednou velkou chybou

Ojetina: Škoda Citigo 1.0 MPI

Ceny ojetých minivozů koncernu Volkswagen klesají pod osmdesát tisíc. Jak jsou na tom se spolehlivostí?

10.  12.  2017 | David Rusol | 32 příspěvků
Minitest Renault Espace 1,8 TCe: Jak v obrovi slouží motor Alpine A110?

Renault Espace 1.8 TCe (minitest)

Renault Espace patří do kategorie velkých MPV. Tedy takových aut, která by mnohým často velmi hodila, ale nakonec si je koupí jen málokdo. Renault nyní připravil verzi, která je z mnoha hledisek velmi zajímavá.

9.  12.  2017 | Radek Pecák | 13 příspěvků