Seat myslí na děti

V duchu nových právních předpisů a obecně známého faktu, že jediným správným způsobem přepravy dítěte v automobilu je jeho usazení do dětské sedačky...
Seat myslí na děti
V duchu nových právních předpisů a obecně známého faktu, že jediným správným způsobem přepravy dítěte v automobilu je jeho usazení do dětské sedačky, začíná SEAT nabízet pro své modely Alhambra a Toledo sedačky integrované.

Zákazníci takovou nabídku jistě ocení, protože běžné dětské sedačky, pokud v nich nesedí dítě, v autě více méně překážejí. Ti z vás, co sedačku nechávájí v ráno v garáži s tím, že dnes přece dítě nikam nepovezou, se jistě již několikrát museli vrátit a sedačku naložit.

Řešení je velmi jednoduché. Ti co se právě chystají objednat Toledo nebo Alhambru, jistě v příplatkové výbavě objevili položku „Integrovaná dětská sedačka“.

Dětské sedačky vestavěné do struktury zadních sedadel se už před časem objevily v seznamu prvků nadstandardní výbavy modelů SEAT Alhambra. Nyní je mohou v případě zájmu získat i majitelé nových vozů SEAT Toledo.

Speciální konstrukce krajních zadních sedadel vozů SEAT Toledo umožňuje vertikální posunutí střední části sedáku směrem vzhůru, čímž se vytváří místo pro pohodlné cestování dítěte o hmotnosti mezi 9 až 36 kg. Vyvýšená poloha zaručuje mnohem efektivnější zajištění sedícího dítěte standardním tříbodovým samonavíjecím pásem.

V případě juniora o váze do 18 kg je nutné doplnit sestavu o speciální ochranný stoleček. Za dvě dětské sedačky integrované do krajních sedadel vozu SEAT Toledo se připlácí 10 720 Kč.

Dětské sedačky, integrované do samostatných sedadel druhé a třetí řady vozů SEAT Alhambra, mají nejenom vertikálně posuvné sedáky, ale při přepravě nejmenších pasažérů lze vyklopit i zádový díl opěradla, čímž vznikne příjemná sedačka s vlastními ramenními bezpečnostními pásy.

Celou sestavu doplňuje ochranný profil, který se připevňuje ke standardní opěrce hlavy. Ten zabraňuje nebezpečnému pohybu hlavy a krk u dítěte při nárazech ze strany. Za jedno sedadlo pro model SEAT Alhambra s integrovanou dětskou sedačkou si zákazník připlatí 8 210 Kč. Celkem lze do vozů SEAT Alhambra zabudovat čtyři samostatná sedadla s integrovanými dětskými sedačkami.

Automobily značky SEAT nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

Test Hondy CB650F: Slušná dávka adrenalinu pro každý den

Honda CB650F

Výkon vyčtený z technických tabulek vás neuchvátí, ale nenechte se vysmát. S touhle motorkou se vyřádíte jako s málokterou jinou. Vypadá skvěle, je dokonale ovladatelná, je za rozumný peníz a vhodná i pro začátečníky. A pokud chcete, pojede s vámi tak, že vám adrenalin bude stříkat z uší ještě hodně dlouho po tom, co ji zaparkujete doma v garáži.

včera | Michal Žďárský | 2 příspěvky
Test Mercedesu třídy S po faceliftu: Vyšel návrat k řadovému šestiválci?

Mercedes-Benz S400d

Naší recenzí tentokrát prošel Mercedes nejvyšší řady s nejsilnějším vznětovým motorem, které se kdy montovaly do osobních vozů této automobilky.

13.  10.  2017 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Test Suzuki Swift SHVS: Tady elektromotor rozhodně dává smysl!

Suzuki Swift SHVS

Naší recenzí prošla nová generace Suzuki Swift. Vyzkoušeli jsme ji v mild-hybridní variantě.

4.  10.  2017 | Milan Lažanský | 16 příspěvků