Seat myslí na děti

V duchu nových právních předpisů a obecně známého faktu, že jediným správným způsobem přepravy dítěte v automobilu je jeho usazení do dětské sedačky...
Seat myslí na děti
V duchu nových právních předpisů a obecně známého faktu, že jediným správným způsobem přepravy dítěte v automobilu je jeho usazení do dětské sedačky, začíná SEAT nabízet pro své modely Alhambra a Toledo sedačky integrované.

Zákazníci takovou nabídku jistě ocení, protože běžné dětské sedačky, pokud v nich nesedí dítě, v autě více méně překážejí. Ti z vás, co sedačku nechávájí v ráno v garáži s tím, že dnes přece dítě nikam nepovezou, se jistě již několikrát museli vrátit a sedačku naložit.

Řešení je velmi jednoduché. Ti co se právě chystají objednat Toledo nebo Alhambru, jistě v příplatkové výbavě objevili položku „Integrovaná dětská sedačka“.

Dětské sedačky vestavěné do struktury zadních sedadel se už před časem objevily v seznamu prvků nadstandardní výbavy modelů SEAT Alhambra. Nyní je mohou v případě zájmu získat i majitelé nových vozů SEAT Toledo.

Speciální konstrukce krajních zadních sedadel vozů SEAT Toledo umožňuje vertikální posunutí střední části sedáku směrem vzhůru, čímž se vytváří místo pro pohodlné cestování dítěte o hmotnosti mezi 9 až 36 kg. Vyvýšená poloha zaručuje mnohem efektivnější zajištění sedícího dítěte standardním tříbodovým samonavíjecím pásem.

V případě juniora o váze do 18 kg je nutné doplnit sestavu o speciální ochranný stoleček. Za dvě dětské sedačky integrované do krajních sedadel vozu SEAT Toledo se připlácí 10 720 Kč.

Dětské sedačky, integrované do samostatných sedadel druhé a třetí řady vozů SEAT Alhambra, mají nejenom vertikálně posuvné sedáky, ale při přepravě nejmenších pasažérů lze vyklopit i zádový díl opěradla, čímž vznikne příjemná sedačka s vlastními ramenními bezpečnostními pásy.

Celou sestavu doplňuje ochranný profil, který se připevňuje ke standardní opěrce hlavy. Ten zabraňuje nebezpečnému pohybu hlavy a krk u dítěte při nárazech ze strany. Za jedno sedadlo pro model SEAT Alhambra s integrovanou dětskou sedačkou si zákazník připlatí 8 210 Kč. Celkem lze do vozů SEAT Alhambra zabudovat čtyři samostatná sedadla s integrovanými dětskými sedačkami.

Automobily značky SEAT nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Subaru XV 1,6i Lineartronic: Kompromis, ale ten nejlepší!

Subaru XV 1,6i Lineartronic

Subaru XV se na přelomu roku dostalo na trh v druhé generaci. Od té minulé se vizuálně moc neliší, ale japonští technici vůz vyladili téměř k dokonalosti.

20.  2.  2018 | Radek Pecák | 74 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi: Galerie moderního designu

Citroën C3 Aircross 1.6 BlueHDi

Nové městské SUV francouzské automobilky obsahuje tolik designérských nápadů, že by to vystačilo hned na několik aut. C3 Aircross jsme vyzkoušeli s motorem 1.6 BlueHDi.

17.  2.  2018 | Radek Pecák | 15 příspěvků
Minitest Ford Fiesta Vignale 1.0 EcoBoost: V čem je ta prémie?

Ford Fiesta 1.0 EB Vignale (minitest)

Vyplatí se koupě té nejvíce vyšňořené Fiesty? Vyzkoušeli jsme ji s litrovým motorem EcoBoost o výkonu 103 kW.

15.  2.  2018 | Milan Lažanský | 25 příspěvků