Seat myslí na děti

V duchu nových právních předpisů a obecně známého faktu, že jediným správným způsobem přepravy dítěte v automobilu je jeho usazení do dětské sedačky...
Seat myslí na děti
V duchu nových právních předpisů a obecně známého faktu, že jediným správným způsobem přepravy dítěte v automobilu je jeho usazení do dětské sedačky, začíná SEAT nabízet pro své modely Alhambra a Toledo sedačky integrované.

Zákazníci takovou nabídku jistě ocení, protože běžné dětské sedačky, pokud v nich nesedí dítě, v autě více méně překážejí. Ti z vás, co sedačku nechávájí v ráno v garáži s tím, že dnes přece dítě nikam nepovezou, se jistě již několikrát museli vrátit a sedačku naložit.

Řešení je velmi jednoduché. Ti co se právě chystají objednat Toledo nebo Alhambru, jistě v příplatkové výbavě objevili položku „Integrovaná dětská sedačka“.

Dětské sedačky vestavěné do struktury zadních sedadel se už před časem objevily v seznamu prvků nadstandardní výbavy modelů SEAT Alhambra. Nyní je mohou v případě zájmu získat i majitelé nových vozů SEAT Toledo.

Speciální konstrukce krajních zadních sedadel vozů SEAT Toledo umožňuje vertikální posunutí střední části sedáku směrem vzhůru, čímž se vytváří místo pro pohodlné cestování dítěte o hmotnosti mezi 9 až 36 kg. Vyvýšená poloha zaručuje mnohem efektivnější zajištění sedícího dítěte standardním tříbodovým samonavíjecím pásem.

V případě juniora o váze do 18 kg je nutné doplnit sestavu o speciální ochranný stoleček. Za dvě dětské sedačky integrované do krajních sedadel vozu SEAT Toledo se připlácí 10 720 Kč.

Dětské sedačky, integrované do samostatných sedadel druhé a třetí řady vozů SEAT Alhambra, mají nejenom vertikálně posuvné sedáky, ale při přepravě nejmenších pasažérů lze vyklopit i zádový díl opěradla, čímž vznikne příjemná sedačka s vlastními ramenními bezpečnostními pásy.

Celou sestavu doplňuje ochranný profil, který se připevňuje ke standardní opěrce hlavy. Ten zabraňuje nebezpečnému pohybu hlavy a krk u dítěte při nárazech ze strany. Za jedno sedadlo pro model SEAT Alhambra s integrovanou dětskou sedačkou si zákazník připlatí 8 210 Kč. Celkem lze do vozů SEAT Alhambra zabudovat čtyři samostatná sedadla s integrovanými dětskými sedačkami.

Automobily značky SEAT nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků