Seat Ibiza se představí na road tripu i u nás

Zvláštní způsob prezentace zvolil Seat v případě nové Ibizy. Od 2. dubna 2008, kdy nový Seat Ibiza absolvoval světovou premiéru v prototypovém centru v Martorellu, putují po Evropě tři kamiony s prosklenými boxy, barevnou světelnou show a vnitřními kamerami, aby představily nový Seat Ibiza ještě před uvedením na trh. Nový design nového modelu automobilka představí v celkem 17 evropských městech během čtyřicetidenní “Ibiza Tour”, během níž kamióny ujedou více než 50 000 kilometrů.

Města Barcelona, Madrid, Lisabon, Londýn, Paříž, Ženeva, Berlín, Krakov, Amsterdam, Kodaň, Řím a Štrasburg jsou jen některými z destinací, jimiž projede kamión, aby upoutal pozornost kolemjdoucích. V Praze se “Ibiza Tour” objeví 10. května večer a odjede 12. května ráno.

Nový Seat Ibiza zahájil svou pouť po Španělsku v San Sebastiánu, následovala města Orense, Vigo, Pontevedra, Santiago de Compostela, Lugo, La Coruña, Gijón, Valladolid, Bilbao, Vitoria a Pamplona na severu, Madrid, Toledo a Salamanca ve středním Španělsku, Zaragoza, Lleida, Girona, Barcelona, Valencia, Alicante a Murcia na východě a Cáceres, Seville, Huelva, Cádiz, Córdoba, Almería, Málaga a Granada na jihu. Mimo to “Ibiza Tour” zavítá na velké závodní podniky, jakým byla například Velká cena Španělska F1 minulý víkend, závod DTM v italském Mugellu
4. května nebo třetí závodní víkend šampionátu WTCC ve Valencii 17. a 18. května.

Exteriér propagačních návěsů zdobí polepy propagující soutěž o 10 výletů na ostrov Ibiza. Návštěvníci mikrowebu www.newseatibiza.com se mohou zaregistrovat a budou-li vylosováni, může je potkat například i testování nového SEATu Ibiza. Na webu je také podrobný itinerář s termíny a místy kudy “Ibiza Tour” jede, průběžně jsou doplňována videa a fotografie z cest.
 

TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 8 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 85 příspěvků
Minitest BMW 630d xDrive Gran Turismo: Rudý samet

BMW 630d xDrive GT (minitest)

Třílitrový šestiválce s jedním turbodmychadlem byl ještě donedávna základním vznětovým agregátem BMW 6 GT. Výkon 195 kW není malý, dost možná ani více nepotřebujete.

8.  5.  2018 | Jan Mička | 12 příspěvků