SEAT Cordoba WRC se vrací do MS

Příznivci automobilových soutěží, zejména ti co jsou příznivě nakloněni španělské značce SEAT se mohou i letos těšit na SEAT Cordoba WRC Evo 3. V letošní sezóně budou barvy značky hájit dva týmy.
SEAT Cordoba WRC  se vrací do MS
Příznivci automobilových soutěží, zejména ti co jsou příznivě nakloněni španělské značce SEAT se mohou i letos těšit na SEAT Cordoba WRC Evo 3. V letošní sezóně budou barvy značky hájit dva týmy. Prvním je SEAT Telefónica MoviStar a druhým SEAT Repsol YPF.

Zatímco tým SEAT Telefónica MoviStar chce startovat především na španělských asfaltových a šotolinových soutěžích národního šampionátu, tým SEAT Repsol YPF nasadí své vozy nejenom na španělské šotolinové rally, ale také na podniky MS. První dva má tento soukromý tým již za sebou, startoval totiž na Portugalské rallye a na rallye Catalunya a před sebou má Argentinskou rallye a Acropolis.

Zajímavostí je, že pro oba týmy budou automobily připravovat technici sportovního oddělení SEATu.

Za tým SEAT Telefónica MoviStar bude startovat jezdec Salvador Canellas se spolujezdcem Alberto Sanchisem. SEAT Repsol YPF má pro letošní rok podepsanou smlouvu s posádkami Michael Huete/Xavier ,Amigó a Marc Blázquez/Jordi Mercader. Právě druhá jmenovaná posádka pojede vybrané podniky letošního MS v automobilových soutěžích.

„Spolupráce s týmy Telefónica MoviStart Repsol YPF se datuje už od našeho vstupu do světových soutěží,“ říká Jaime Puig, šéf sportovního oddělení automobilky SEAT. „Oba týmy si pro letošní sezónu vytyčily náročné cíle a my věříme, že jejich snaha bude korunována úspěchem.“

Důvod proč si oba týmy zvolily právě automobilku SEAT je nasnadě. V letech 1996 až 1998 dokázaly vozy SEAT Ibiza Kit Car třikrát po sobě zvítězit v soutěžním MS ve své kategorii F2.

Koncem roku 1998 pak vyjela nová Cordoba WRC první generace, která záhy začala sbírat první mistrovské body ve své prestižní kategorii WRC. K nejvýraznějším úspěchům vozů SEAT Cordoba WRC v šampionátu MS patří třetí místa v absolutní klasifikaci z Rally Nový Zéland 1999, Britské Rally 1999 a Rally Safari 2000.

Fotografie: Automobily týmů SEAT Telefónica MoviStar a SEAT Repsol YPF

Automobily značky SEAT nakoupíte u společnosti Auto Heller.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Lexus LS 500h: Měl být dokonalý. Jenže...

Lexus LS 500h

Nový Lexus LS mi ze všech testovacích aut způsobil největší pomatení mysli. V některých ohledech tak neuvěřitelně fascinuje, jinde ale může i zklamat. Nebo jej prostě jen nechápu?

včera | Milan Lažanský | 26 příspěvků
TEST Citroën C3 Aircross 110 PureTech EAT6: Váš městský obývák

Citroën C3 Aircross 110 PT EAT6

Tentokrát jsme C3 Aircross vyzkoušeli v silnější z benzinových dvanáctistovek. Jaký je tento extrovertní crossover?

15.  5.  2018 | Milan Lažanský | 10 příspěvků
Minitest Škoda Karoq 1.0 TSI: Dělám, co můžu! Stačí to?

Škoda Karoq 1.0 TSI (minitest)

Zázraky od malého litrového tříválce v poměrně velkém crossoveru raději nečekejte, poněkud překvapivě však základní motor z Karoqu nepoužitelnou brzdu provozu nedělá.

12.  5.  2018 | Miro Mihálik | 86 příspěvků