Seat chystá překvapení pro střední třídu (první skici)

Také automobilka Seat bude více těžit z koncernové příslušnosti k Volkswagenu. Po české automobilce Škoda nabídne i Seat sedan střední třídy, který bude postaven na platformě Passatu.

Vůz, který by se měl na trhu objevit v roce 2009, by měl být ztvárněn v duchu modelů Seatu. Půjde tedy o limuzínu se sportovním nádechem a odzkoušenou technikou Volkswagenu. Stejně jako Škoda, tak i Seat neplánuje velké prodeje a půjde spíše o prostředek pro zlepšení image značky u náročnější klientely. Přeci jenom vůz střední třídy je v dnešní době jakousi nutnosti.

V první fázi bude nový model k dispozici jen v klasickém provedení sedan, ovšem nevylučuje se, že by v případě dobrých prodejů a zájmu veřejnosti přišla na svět i praktičtější verze kombi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
První skici nového sedanu
TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků