Seat bez sportu dlouho nevydržel

Je dobře známo, že koncern VW přidělil svým jednotlivým firmám určité úkoly související s image. Značka Seat dostala do vínku starat se i o sportovní aktivity. Před několika lety sice musela opustit světové soutěže, ale teď se vrací na jiné pole – do okruhových závodů.

V roce 2003 se ve startovním poli Evropského šampionátu cestovních vozů (ETCC) objeví dva vozy Seat Toledo. S jedním bude startovat dvaatřicetiletý španělský pilot Jordi Gené, který je zkušeným okruhovým závodníkem, druhé toledo bude pilotovat dvacetiletý německý jezdec Frank Diefenbacher, který je považován za jednoho z nejnadějnějších talentů Německa.

ETCC sice nemá zdaleka takovou prestiž jako mistrovství světa v soutěžích, ale tam už je koncernově obsazeno - úřaduje tu Škoda. lehkou náplastí na těžce opouštěné rallye může být Seatu útěcha, že seriál závodů je zařazován do výběru Racing Weekends televizního kanálu Eurosport.

Evropského seriálu se účastní vozy podle specifických předpisů, které umožňují účast vozů poměrně silně připomínajících sériové. Specialisté divize Seat Sport vybavili závodní toleda pro šampionát ETCC dvoulitrovými motory o výkonu 190 kW/260 k. Vysoký výkon motoru se přenáší na přední kola 1140 kg těžkého vozu prostřednictvím manuální šestistupňové převodovky. Vývoj závodního modelu urychlila i technická spřízněnost s modelem Leon Cupra R, který jezdí značkový šampionát Seat León Supercup.
Motoristický sport je důležitou součástí reklamy i vývoje. Z hlediska marketingu jde vlastně o nejlevnější propagaci, přestože sportovní automobily polykají velké částky při vývoji i provozu. Seat hodlá své přiřčené role využít co nejlépe. Zajímavý bude vývoj vztahů uvnitř koncernu vzhledem ke škodovce, která se věnují výhradně soutěžím.

Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 17 příspěvků
Minitest Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD: Velké rodiny děkují!

Ford Galaxy 2,0 TDCi AWD (minitest)

Již čtvrtá generace velkého MPV je stále autem, které je po technické, a hlavně prostorové stránce, na vrcholu tohoto segmentu.

11.  3.  2018 | Radek Pecák | 24 příspěvků
Minitest Toyota Auris TS Hybrid Freestyle: Ideální kombi do města...

Toyota Auris TS Hybrid Freestyle (minitest)

Otestovali jsme hybridní Auris v edici Freestyle. Vyplatí se koupit ještě před uvedením nové generace na trh? Více než kdy jindy tady závisí na vašich prioritách.

8.  3.  2018 | Milan Lažanský | 53 příspěvků