Seat Arosa definitivně končí bez nástupce

Arosa, malý vůz na bázi Volkswagenu Lupa, který již dříve definitivně vypadl z nabídky Seatu, nebude mít pokračování. Jediným malým vozem z dílny koncernu VW tak je nový Fox, který je ovšem oproti staršímu Lupu o poznání větší a svou velikostí téměř dohání Polo. Důvodem, proč Arosa nebude mít pokračování, byly pravděpodobně slabé prodeje v konečné fázi života modelu.

Ani Lupo, ani Arosa se v posledních letech do České republiky nedovážely. U modelu Fox je zatím situace nejistá, české zastoupení Volkswagenu by toto auto rádo u nás prodávalo jako konkurenci pro malé vozy z Kolína. Kromě základního třídveřového provedení (v Jižní Americe se prodává i pětidveřový model) se časem objeví i SUV verze Crossfox, počítá se i s ostrým modelem GTi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Fox

TEST Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR: Padne jako ulitý!

Seat Ibiza 1.5 TSI ACT FR

Pokud si u nás chce koupit Seat Ibiza se čtyřválcovým motorem, musíte chtě nechtě sáhnout po patnáctistovce TSI, navíc výhradně v provedení FR. Je to zároveň kombinace, která nás fakt baví!

22.  3.  2018 | Jan Mička | 53 příspěvků
TEST Toyota C-HR 1,8 Hybrid: S nudou je třeba skoncovat!

Toyota C-HR 1,8 Hybrid

Největší světová automobilová značka přestala vyznávat teorii šedého středu. Crossover C-HR je toho zářným příkladem.

20.  3.  2018 | Radek Pecák | 73 příspěvků
TEST Opel Insignia Country Tourer 2.0 CDTi 4x4: Poslední opravdový Opel

Opel Insignia CT 2.0 CDTi 4x4

Po převzetí značky Opel koncernem PSA přišla řada modelů, které už technicky nemají s vozy s bleskem ve znaku moc společného. Insignia je ale jiná – je totiž poslední pravý Opel.

15.  3.  2018 | Jan Mička | 19 příspěvků