Seat Arosa definitivně končí bez nástupce

Arosa, malý vůz na bázi Volkswagenu Lupa, který již dříve definitivně vypadl z nabídky Seatu, nebude mít pokračování. Jediným malým vozem z dílny koncernu VW tak je nový Fox, který je ovšem oproti staršímu Lupu o poznání větší a svou velikostí téměř dohání Polo. Důvodem, proč Arosa nebude mít pokračování, byly pravděpodobně slabé prodeje v konečné fázi života modelu.

Ani Lupo, ani Arosa se v posledních letech do České republiky nedovážely. U modelu Fox je zatím situace nejistá, české zastoupení Volkswagenu by toto auto rádo u nás prodávalo jako konkurenci pro malé vozy z Kolína. Kromě základního třídveřového provedení (v Jižní Americe se prodává i pětidveřový model) se časem objeví i SUV verze Crossfox, počítá se i s ostrým modelem GTi.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Volkswagen Fox

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

17.  7.  2018 | Jan Mička | 29 příspěvků
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků