Seat Altea bude vyráběn také jako malé SUV

Již několik týdnů se spekulovalo, co to Seat vyvíjí za nový vůz. Nakonec Seatu nezbylo, než částečně uvolnit informace o chystané novince. Tou bude upravená Altea, která dostane náhon na všechna kola 4Motion, zvýšený a upravený podvozek, na kterém se v roce 2007 objeví i upravený Golf "all-road". Mělo by jít o jakousi obdobu Renaultu Scenic 4x4, tedy SUV - přesný název je soft roader - pro volný čas a celou rodinu. Nepůjde tedy o off road, o kterém se také poměrně silně spekulovalo. Seat plánuje v tomto modelu nasadit benzínové motory 1.6 a 2.0 s technologií FSI a prozatím je v plánu také motor 2.0TDI. Seat by se měl na trhu objevit zhruba ke konci roku 2007, tedy v době, kdy už hodlá VW prodávat novou generaci naftových motorů. Proto jsou prozatimní informace o použitých typech motorů předčasné.
Přidat příspěvek

Nejnovější komentáře

TEST Volvo XC40 D4 AWD: Mistr prvního opojení

Volvo XC40 D4 AWD

Na rozdíl od modelů XC60 a XC90 je nové Volvo XC40 postaveno na platformě CMA, určené pro kompaktní vozy. Narostlo však do takových rozměrů, že jedna ze stálic nabídky může přestat dávat smysl.

včera | Jan Mička | 2 příspěvky
TEST Škoda Fabia edition R5: Lehká ochutnávka možností

Škoda Fabia edition R5

Civilní edice sportovní Fabie R5 v mnohém naznačuje, jak dobrá by mohla být sériová malá ostrá škodovka. Přesto se nedá zcela vyhnout myšlence, že tohle je tak trochu promarněná příležitost.

15.  7.  2018 | Miro Mihálik | 20 příspěvků
Minitest Mazda MX-5 RF: Řidičská bohyně s kovovou čepicí

Mazda MX-5 RF (minitest)

Není to zdaleka poprvé, co Mazda pro legendární roadster MX-5 nabízí alternativu s pevnou střechou. Aktuální generace na to jde dost odlišně než předchůdci.

12.  7.  2018 | Milan Lažanský | 21 příspěvků